Op de foto van links naar rechts: Gerard van Riel (voorzitter), Marinus Haverkort (secretaris), Berto Meeuwissen en Hans Kosse (penningmeester).
Op de foto van links naar rechts: Gerard van Riel (voorzitter), Marinus Haverkort (secretaris), Berto Meeuwissen en Hans Kosse (penningmeester). Rien Juurlink

Steun voor verduurzaming

do 23 mei 2024 Hardenberg Ingezonden

Algemene Mortuariumvereniging Slagharen e.o. is een initiatief van Dorpsbelang Slagharen en Streekbelang Schuinesloot – De Belt, opgericht in 1984. De vereniging beheert en exploiteert het mortuarium aan het Hazepad 1 in Slagharen en telt ruim 500 leden. Doel van de vereniging is het geven van een mogelijkheid om dichtbij huis, na overlijden, een dierbare op te kunnen baren en afscheid te kunnen nemen met gelegenheid voor een condoleance. Het gebouw, ook uit 1984, is  toe aan grootonderhoud en verduurzaming, welke gepland staat voor 2024 met o.a. financiële steun uit het fonds Verduurzaming Maatschappelijk Vastgoed van de gemeente Hardenberg. De verduurzaming omvat het verhogen van de isolatiewaarden van het gebouw, plaatsing van zonnepanelen en het volledig elektrificeren van de energievoorziening.

Donderdagavond 23 mei ontving de voorzitter van de mortuariumvereniging, Gerard van Riel, een cheque ter waarde van 15.000 euro uit handen van Berto Meeuwissen als bijdrage in de verduurzaming van het gebouw

De heer Meeuwissen is lid van de ledenraad van Rabobank Vaart en Vechtstreek. Deze laatste heeft eind 2023 de Algemene Mortuariumvereniging Slagharen e.o. dit bedrag toegekend uit het coöperatief dividend van de Rabobank. Naast deze bijdrage ontving de vereniging ook donaties uit de bevolking, lokale ondernemers en een bijdrage van de NAM te Assen.

Het bestuur van de vereniging is nog bezig om fondsen te werven voor het uitbreiden van het gebouw met een kleine aula (tot 100 personen) en het inrichten van deze met audio en visuele middelen om ook afscheids- en herdenkingsceremonies te kunnen houden. Het streven is deze uitbreiding tegelijkertijd met de verduurzaming uit te kunnen voeren.

Afbeelding
Boerenmarkt in Vilsteren Hardenberg 12 uur geleden
Afbeelding
Doe mee met het Huiskamerfestival in Ommen Hardenberg 15 uur geleden
Burgemeester Hans Vroomen_55216.jpg
36 kandidaten willen burgemeester van Ommen worden Ommen 17 uur geleden
Afbeelding
Gees Nakken (101) houdt de moed erin Hardenberg 18 uur geleden
Afbeelding
Is 2026 echt een slecht wespenjaar? Hardenberg 20 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda