
Veteranen komen samen in Hardenberg
ma 3 juni 2024 HardenbergDe Veteranendag op zaterdag 1 juni in Hardenberg werd geopend door de ceremoniemeester Wim Boersma, waarna de Muziekband Jubal uit Dedemsvaart het plein op marcheerden en de ceremonie vlag hijsen begon met het opstellen van de veteranen onder leiding van Jacob Saadhoff.
Het vlaggen protocol werd door de mariniers uitgevoerd onder het spelen van het eerste couplet Wilhelmus door Jubal. De Taptoe werd geblazen door Rick van der Graaf van Jubal. Daarna was er twee minuut stilte met aansluitend het eerste couplet van het Wilhelmus. De ceremoniemeester bedankte na de vlaggen protocol Jubal en de veteranen en kondigde aan dat er een blauwe hap ( erzorgd door 43 bevo) was voor de veteranen. Na het eten sprak Burgemeester Offinga zijn waardering uit voor de veteranen.
De Burgemeester mocht ook de Landmacht medaille opspelden bij Michel Noppers voor zijn diensten in het binnen en buitenland. Na het officiële gedeelte konden de veteranen onder het genot van een drankje en muziek gezellig bijpraten. Er was voor iedereen wel wat te zien, waar onder verschillende militaire voertuigen, die druk werden bezocht door jong en oud. Ook waren er een aantal kraampjes van o.a. Veteranen Ontmoetings Centrum, stichting Bolji Zivot Bosnië en stichting Indië monumenten Hardenberg.
De ceremoniemeester bedankte de veteranen en de vrijwilligers voor hun inzet en ook de sponsoren werden bedankt, en een speciale dank aan de Gemeente Hardenberg die dit alles mogelijk maakten.













