Afbeelding

Hardenberg investeert fors in zwembadinstallaties voor waterkwaliteit

vr 12 april 2024 Hardenberg

Het college van B en W van de gemeente Hardenberg heeft een besluit genomen om de waterkwaliteit van lokale zwembaden te waarborgen. Een bedrag van 219.250 euro wordt vrijgemaakt voor noodzakelijke aanpassingen aan zwembadinstallaties. Deze stap komt voort uit de recent ingevoerde omgevingswet, die vanaf 1 januari 2024 van kracht is en strengere eisen stelt aan waterkwaliteit en het beheer van binnen- en buitenzwembaden.

In 2023 is gebleken dat installaties in meerdere situaties net wel of niet kunnen voldoen aan de gestelde eisen. Maatregelen in alle zwembaden zijn nodig omdat uit controlemetingen in januari en februari 2024 blijkt dat de normwaarden meerdere malen zijn overschreden. 

De geplande maatregelen omvatten onder andere de installatie van nieuwe UV-filters in Zwembad de Slag in Hardenberg en De Kiefer in Dedemsvaart, evenals het vervangen van het chemicaliëndoseersysteem in deze twee zwembaden en in het buitenzwembad Hattemat in Gramsbergen en Onder Ons in De Krim. Hoewel deze aanpassingen gepaard gaan met stijgende kosten voor beheer, onderhoud, en energie, wordt verwacht dat het gebruik van UV-filters zal resulteren in een vermindering van kosten voor energie en water op de lange termijn.

Ook is het opstellen en implementeren van een beheerplan noodzakelijk. In het jaar 2024 wordt onderzoekt of de dagelijkse waterkwaliteitsmetingen die dagelijks handmatig worden uitgevoerd ook geautomatiseerd kunnen worden. Wanneer de werkzaamheden kunnen worden uitgevoerd is afhankelijk van de levertijd. Veel zwembaden nemen op dit moment de maatregelen. Men probeert de werkzaamheden uit te voeren zonder dat zwembaden tegelijk moeten worden gesloten.

Afbeelding
Als een evenement als de City Run stopt, is dat geen incident Hardenberg 2 uur geleden
De acteurs Henk Reefman en Truus Kassies vinden tijdens de decorbouw nog tijd om samen de rollentekst even door te nemen. (Foto: Harrie Kruiper).
45 Jaar toneelervaring komt boven drijven Hardenberg 3 uur geleden
Docente Hilde Conen geeft training examenvrees op De Nieuwe Veste in Hardenberg. (Foto: Gert Stegeman).
Hilde Conen geeft training examenvrees Hardenberg 3 uur geleden
Afbeelding
Brand op dak van bedrijf in Hardenberg snel onder controle Hardenberg 4 uur geleden
Jan Haarman, Peter Ringeling, Geke Tempelman, Annemieke Jannink en Tessa Krops .
Voor vijfde keer naar bevrijdingsloop Hardenberg 4 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda