Gezien Hebels (rechts) heeft zojuist het 1e exemplaar van haar boek uitgereikt aan 'de liefste vriendin van de wereld' Marga.
Gezien Hebels (rechts) heeft zojuist het 1e exemplaar van haar boek uitgereikt aan 'de liefste vriendin van de wereld' Marga. Janko Ekkel

Moeder van verongelukte zoon brengt boek uit

ma 18 december 2023 Hardenberg Ingezonden

Op zondag 18 december vond in restaurant-theater De Deel te Sleen de publicatie plaats van een indrukwekkend boek met een evenzo indrukwekkende titel: DOODGAAN KAN ALTIJD NOG. Hoe ze aan de titel komt, leest u verderop. 

Jaren geleden is Gezien Hebels, woonachtig te Lutten, begonnen te schrijven. Dat was naar aanleiding van het verongelukken van haar zoon Jordi in 2002 aan De Kerkdijk te Lutten en de opname op de PAAZ in Hardenberg daarna. Aangezien het overlijden van haar zoon en de opname 6 maanden duurde, er veel vragen waren, maar weinig antwoorden en de therapie daarna nogal wat teweeg bracht voor haar en haar gezin, is het een heel boekwerk geworden. Het is altijd haar wens geweest om het boek uit te brengen. Ook al zou het alleen maar gedrukt worden voor haar kinderen en familie. Nu is er zelfs een ISBN aan gekoppeld en is het overal te koop. 

Dat Gezien dit intieme verhaal met ‘de wereld’ wil delen, getuigd van ontzettend veel liefde en doorzettingsvermogen; als mens en bovenal als moeder. Ook al kunnen we nooit precies voelen hoe zij zich heeft gevoeld en wij niet exact weten hoe ze nog steeds omgaat met wat ze met zich meedraagt, ze laat de lezer meekijken in het proces die ze heeft door moeten maken na het verlies van haar zoon.

Het verhaal van Gezien staat zwart op wit, voor haarzelf, voor haar kinderen en familie. Maar ook zeker voor alle mensen met soortgelijke verhalen. Er zijn bij haar nog veel vragen rondom Jordi’s overlijden, vragen waar ze nog zo graag antwoorden op zou willen hebben, maar door haar verhaal aan het papier te hebben toevertrouwt, kan ze het een plek geven.

Diepe waardering is daarbij op zijn plaats. Ook voor de mensen om Gezien heen, allemaal op hun eigen manier verbonden met het verhaal dat in dit boek is opgetekend. De titel DOODGAAN KAN ALTIJD NOG is een uitspraak van, zoals ze het in haar boek regelmatig omschrijft, ‘de liefste vriendin van de wereld’, Marga. Hoe dat is gegaan, kunt u lezen in het boek.

Trainen op de Vamberg.
Team Sukerbiet is klaar voor AD6 Hardenberg 13 minuten geleden
Afbeelding
Jeugdmiddag Damclub de Vechtstreek. Sport Ingezonden 1 uur geleden
Afbeelding
Mevrouw Hofsink viert 102e verjaardag Hardenberg 1 uur geleden
Afbeelding
Rijk van Baalder: frisse start voor ARS Hardenberg 1 uur geleden
Landgoed Junne
A Rocha start werkgroep in het Vechtdal Hardenberg 4 uur geleden