
Versterking van vervoersnetwerk en mobiliteit in Hardenberg in 2025
vr 24 november 2023 HardenbergHet college van Burgemeester en Wethouders (B en W) van de gemeente Hardenberg heeft zijn goedkeuring gegeven aan de verdere ontwikkeling van een integraal vervoerssysteem. In een brief aan de gemeenteraad benadrukt het college dat het openbaar vervoer in de gemeente Hardenberg achteruitgaat, wat de mobiliteit onder druk zet. De afgelopen maanden is er onderzoek gedaan naar manieren om het algehele vervoerssysteem in de gemeente te verbeteren, waarbij verschillende belanghebbenden zijn betrokken.
Het onderzoek concentreerde zich voornamelijk op het noordelijke deel van de gemeente Hardenberg, terwijl voor het zuidelijke deel geen structurele aanpassingen nodig zijn. Er is echter wel behoefte aan een pendelbus tussen de nog te realiseren hub Bergentheim en station Mariënberg, met mogelijk een uitbreiding naar Sibculo.
Voor het noordelijke deel is besloten om een mobiliteitshub in Slagharen, waar in de toekomst verschillende buslijnen samenkomen, te realiseren. De bushalte in Lutten centrum wordt een reguliere halte. SnelRRReis lijn 271, die Zwolle met Dedemsvaart verbindt, wordt verlengd tot aan Slagharen en minimaal één keer per uur doorgetrokken tot Hardenberg. Dit zorgt voor een directe verbinding tussen Balkbrug/Dedemsvaart en Hardenberg. Deze buslijn maakt optimaal gebruik van N-wegen, wat de reistijd verkort.
De busroute in Dedemsvaart ondergaat gedeeltelijke aanpassingen, waardoor er minder lege bussen door Dedemsvaart zullen rijden. Lijn 129 tussen Dedemsvaart en Coevorden komt te vervallen door de introductie van Lijn 217. Er wordt een reguliere buslijn ingesteld tussen Hub Slagharen en station Coevorden, die gedurende de hele dag elk uur rijdt. De bestaande buslijnen richting Hoogeveen blijven behouden.
Om zoveel mogelijk aansluiting te bieden bij treintijden en andere bussen op de hub Slagharen, worden de bustijden aangepast. De bestaande buurtbussen blijven operationeel. Niettemin zijn er ook nadelen aan de genomen beslissingen, zoals het ontbreken van een buslijn voor bewoners van de Rheezerend/Dedemsvaartseweg in de nabije omgeving.
De hub in Slagharen en de infrastructuur bij de halte in de kern Dedemsvaart worden in 2024 voorbereid en in 2025 uitgevoerd. De wijzigingen in de dienstregeling zullen naar verwachting vanaf december 2025 van kracht worden. Alle lokale belangen zijn betrokken bij dit project.






