Het bezoek aan de jarige Derkien betekende het eerste officiële 'werkbezoek'  van de dinsdag 8 november geïnstalleerde loco-burgemeester Alwin Mussche. (Foto: G. Brokelman)
Het bezoek aan de jarige Derkien betekende het eerste officiële 'werkbezoek' van de dinsdag 8 november geïnstalleerde loco-burgemeester Alwin Mussche. (Foto: G. Brokelman) G. Brokelman

Eeuweling viert feest bij Ganzenhoeve

vr 10 november 2023 Hardenberg

Veel omwonenden van het Hattemattebad in Gramsbergen kunnen zich vast nog wel herinneren dat er zo’n tien jaar geleden dagelijks een vrouw in badjas de Hattemattestraat overstak om baantjes in het zwembad te trekken. Groot kans dat dat Derkien Withaar-Beenen is geweest, die destijds tot haar negentigste nog vrijwel dagelijks ging zwemmen. Vrijdag 10 november herdacht de Gramsbergse haar 100e geboortedag.

Feitelijk een dag te laat, want ze werd geboren op 9 november 1923. “Omdat haar vader nog druk in de aardappeloogst zat en geen tijd had om haar binnen 3 dagen aan te geven, heeft hij maar gezegd dat ze 10 november was geboren om een boete te voorkomen,” vertelt dochter Gery. 

Toosten bij Ganzenhoeve

Het eeuwfeest van Derkien hoopt de familie op 19 november bij de Ganzenhoeve te vieren. Vooruitlopend daarop kwam de nieuwe loco-burgemeester Alwin Mussche de eeuweling vrijdag 10 november persoonlijk de felicitaties overbrengen namens het gemeentebestuur.

Derkien Beenen groeide op in Anerveen. Op 21 mei 1948 is ze getrouwd met Jakob Withaar. Het jonge paar trok aanvankelijk in bij haar ouders en broer in Anerveen. Uit het huwelijk tussen Derkien en Jakob werden in de loop der jaren vier kinderen geboren, drie zoons en een dochter. Inmiddels is de familie uitgebreid met drie schoondochters en een schoonzoon, elf kleinkinderen met aanhang en (tot nu toe) zeventien achterkleinkinderen. Helaas overleed Jakob op 26 december 1986.

Genieten op de Schans

In september 1991 verhuisde Derkien van Anerveen naar Gramsbergen. Ze heeft nog ruim 27 jaar met veel plezier aan de Hattemattestraat gewoond. In 2018 is ze verhuisd naar het Weerdje in Gramsbergen. “In mei van dit jaar brak de Gramsbergse heel onfortuinlijk haar heup, maar is daarvan redelijk hersteld,” vertelt dochter Gery. Sinds september verblijft Derkien op afdeling de Schans in verzorgingshuis Welgelegen in Gramsbergen. Daar geniet de eeuweling met name van tv kijken en de spelletjes en ‘sportieve’ activiteiten, die regelmatig op de afdeling gehouden worden.

Afbeelding
Afbeelding
Vechtdal College Ommen naar Berlijn en Krakau Ommen 7 uur geleden
Afbeelding
De geschiedenis begrijpen: het verhaal van Jan Harm van den Poll Ommen 8 uur geleden
Afbeelding
De geschiedenis begrijpen: het verhaal van Guus en Ellen Wemekamp Ommen 9 uur geleden
Afbeelding
De oorlogsjaren door de ogen van de heer Enthoven Ommen 10 uur geleden
Afbeelding
Herdenking bij het Nijenstede in Hardenberg Hardenberg 10 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda