
Ds Prins wordt legerpredikant
di 25 juli 2023 HardenbergIn september 2011 werd ds. Huibert Prins, komende vanuit Mussel, bevestigd als gemeentepredikant van de ‘Petrakerk’ in Hardenberg. En nu, na 12 jaar, vindt hij het tijd voor iets heel anders: namelijk een baan als ‘geestelijk verzorger in de krijgsmacht’, met als standplaats Leeuwarden.
Niet dat hij op Hardenberg en de ‘Petrakerk’ was uitgekeken. Integendeel; dat blijkt wel uit het feit dat hij gewoon in Hardenberg blijft wonen en formeel predikant blijft van de Nederlandse Gereformeerde Kerken, voorheen: Gereformeerde Kerken (vrijgemaakt). Hij blijft met zijn gezin lid van de gemeente van de Petrakerk en zal incidenteel ook nog wel eens voorgaan. Maar de gemeente zal toch echt op zoek moeten naar een vervanger voor wat betreft zijn overige werkzaamheden als dominee. Zijn collega, ds. Jaap Boerma, blijft gewoon in zijn ‘eigen’ deel van de gemeente werken en is daarnaast ook nog voor 30 procent werkzaam in Bergentheim. Hij zal het takenpakket van ds. Prins er niet ‘even bij kunnen doen’. De gemeente is dus gedeeltelijk vacant.
Uitzenddienst
Op zondag 4 juni was de afscheidsdienst. De avond ervoor, werd Prins door zijn gemeenteleden ‘ontvoerd’ en werd er in en om De Moat, het dorpshuis van Brucht, een gezellige avond gehouden met barbecue en cabaret. Na de vakantie zal de officiële ‘uitzenddienst’ plaatsvinden.
Hardenbergse samenleving
Gelukkig blijft ds. Huibert Prins zich breed inzetten, niet alleen voor de kerk, maar ook voor de Hardenbergse samenleving. Zo blijft hij voorzitter van het ‘Platform van Kerken Hardenberg’, een overleg- en ontmoetingsorgaan waarvan (bijna) alle kerken in Hardenberg lid zijn. Ook blijft hij zich inzetten voor het ‘Buddy Project’ ten behoeve van de bewoners van het Asielzoekers Centrum te Hardenberg. Grote kans dus dat u hem de komende tijd nog wel eens tegenkomt in de stad of omgeving. Maar niet meer als gemeentepredikant van de Petrakerk.






