Afbeelding

Excursie ‘Samen vlinders speuren’ in het Reestdal

za 20 mei 2023 Hardenberg

De Lente is al weer in volle gang en alles groeit en bloeit weer volop in het Reestdal. Hier komen allerlei insecten op af, waaronder verschillende soorten vlinders. Samen met speciale ‘vlindergidsen’ kunt u op zondag 4 juni op pad, op zoek naar deze beestjes. Wat voor vlinders herken je? Welke rupsen horen daarbij en op welke planten kun je ze vinden? De excursie start om 13.30 en duurt ongeveer 2 uur. Aanmelden is noodzakelijk om de groepsgrootte te beperken.

Er wordt gelopen door een divers gebied, langs de graslanden over de paden door het bos richting de heide. Ondertussen komt u allerlei insecten tegen en de gidsen laten zien dat er van alles te ontdekken valt in de wereld van deze kleine beestjes. Ontdek dat insecten niet de vervelende kriebelende zoemers zijn die ze soms lijken, maar dat het bijzonder ingenieuze diertjes zijn met een geheel eigen bestaansrecht in ons dierbare landschap.

Aanmelden

Meld je van te voren aan via de website www.landschapoverijssel.nl/activiteiten. Er is plaats voor maximaal 20 personen.

Vrijwilligers gezocht

Het bezoekerscentrum De Wheem zoekt vrijwilligers om het team te versterken. Ze zijn vooral opzoek naar gastheren/gastvrouwen, gidsen en naar vrijwilligers die het kinderactiviteitenteam willen versterken. Belangstelling of wil je meer informatie? Stuur een mailtje naar louiset.vos@landschapoverijssel.nl

COPYRIGHT MARCEL JURIAN DE JONG
Op reis met de nieuwe OV-pas Ommen 2 uur geleden
Arie Schuurman en Maarten Willering (SVVG) overhandigen voorzitter Leo Hulter van Ondernemersvereniging Gramsbergen een bos bloemen als dank voor de steun.
Ondernemers Gramsbergen steunen verkeersvrijwilligers Nieuws Ingezonden 7 uur geleden
Afbeelding
Ga mee op zoek naar de kudde Ommen 8 uur geleden
Afbeelding
Workshop Landschapsfotografie Hardenberg 10 uur geleden
Afbeelding
Op reis met de nieuwe OV-pas Hardenberg 12 uur geleden