
Flypast Lancaster gaat niet door
do 4 mei 2023 HardenbergDe flypast van de Lancaster bommenwerper boven Nederland, waarbij onder meer Den Ham en Kloosterhaar zouden worden gepasseerd, gaat vandaag niet door. Dat teleurstellende bericht kregen de organisaties woensdag 3 mei in de vooravond te horen van Lancaster piloot Flt. Lt. Neil Whitehead. De bommenwerper zou vandaag even na 13.40 uur laag over Den Ham en Kloosterhaar vliegen, waar de organisaties een bijzonder eerbetoon hadden voorbereid.
Technische problemen aan de bommenwerper liggen ten grondslag aan het besluit van de Britse luchtmacht om de flypast te annuleren. De organisaties zijn zeer teleurgesteld, maar zijn het eens dat de Britse luchtmast geen enkel risico wil nemen en dat de veiligheid van de bemanning van de integriteit van het Lancaster voorop moet staan.
Museum open
Om met name de teleurstelling over het niet doorgaan van de fly past met elkaar te delen is het Museum aan de Balderhaarweg in Kloosterhaar vanmiddag geopend van 13.30 tot 17.00 uur. Ook zal in het museum nog wel even stil worden gestaan bij de crash van de Lancaster ED 391 in de Tweede Wereldoorlog, waarbij de gehele bemanning destijds omkwam.
In Den Ham wordt om 13.30 uur wel een kranslegging gehouden bij het monument aan de Janmansweg.





