
Bruidspaar Van Duren-Spijkerman 60 jaar getrouwd
do 11 mei 2023 HardenbergOp woensdag 10 mei was het precies 60 jaar geleden dat Henk Van Duren (84) en Hennie Spijkerman (80) in het huwelijk traden. Het diamanten bruidspaar kreeg bezoek van wethouder Werner ten Kate. Hij bracht namens de gemeente Hardenberg de felicitaties en een bloemetje mee.
Deze feestelijke dag hebben ze samen gevierd met hun kinderen, klein- en achterkleinkinderen, familie, vrienden en kennissen. “Het was een ontzettend mooie dag.” Het paar heeft drie dochters, acht kleinkinderen en vier achterkleinkinderen. “En allemaal gezond. Wat wil je nog meer! En het vijfde achterkleinkind is onderweg”, verteld Hennie trots.Hennie is geboren in Oud-Avereest in de boerderij tegenover de school, Henk komt uit de buurtschap Kievitshaar. Ze hebben elkaar ontmoet bij een uitvoering in een restaurant in Balkbrug. “Ik zal jou wel naar huis toe brengen” zei Henk tegen Hennie en zo is het allemaal begonnen. Vijf jaar hebben ze verkering gehad, waarna ze getrouwd zijn in het gemeentehuis in Dedemsvaart en aansluitend in het kerkje in Oud-Avereest. Via een werkgever van Henk kregen ze een woning aan de Molenweg in Balkbrug, waar ze gelijk na het trouwen zijn gaan wonen.
Nog steeds contact
Henk heeft altijd in de woninginrichting gezeten. Eerst bij Sibkema in Balkbrug, tot de huisarts hem adviseerde om ander werk te gaan zoeken omdat met vloerbedekking werken ongezond werk is. Toen heeft hij tot aan zijn pensioen als maatnemer en adviseur in de buitendienst bij Vroom & Dreesman gewerkt en dit beviel hem goed. Hennie werkte als huishoudelijke hulp en toen de kinderen groter waren is zij jaren oppasmoeder bij een gezin thuis geweest, waar zij op drie kinderen paste. Met deze mensen hebben ze nog steeds contact en zij waren ook op hun feest. Toen Hennie zwanger was van hun jongste dochter hebben ze een auto-ongeluk gehad, waardoor Henk en Hennie allebei in het ziekenhuis kwamen te liggen. De twee oudste kinderen zijn toen opgevangen door een broer en zus van Hennie en thuis hebben ze een poos gezinshulp gehad. Dit was een spannende tijd. Wonder boven wonder is ook alles met de baby goed gekomen. Hun jongste dochter is nu 51 jaar, dus zo lang is het al geleden, maar met deze gezinshulp hebben ze nog steeds contact en ook zij was op het feest.
Grote Hobby
Na zijn pensioen was Henk altijd bezig met het stofferen van meubels. Menigeen wist hem hiervoor ook te vinden. Tot drie jaar terug heeft hij dit nog altijd gedaan. Toen ging het niet meer, het werd te zwaar. Maar dit was zijn grote hobby: “Je ziet iets opknappen en dat is prachtig.” Het stel vermaakt zich nog prima. Henk is regelmatig aan het biljarten en Hennie zwemt elke week in de Kiefer en gaat gezellig naar de ouderensoos in de buurt.
Reis naar Oostenrijk
Het bruidspaar heeft een reis aangeboden gekregen naar de Weissenzee in Oostenrijk door een aantal kleinkinderen. Hier gaan ze met een kleinzoon samen naartoe. “Dit is zo bijzonder!” aldus een dankbaar bruidspaar.








