
Slagharen Steunt, de hele dag feest!
wo 12 april 2023 HardenbergOp zaterdag 22 april zijn er voor jong en oud activiteiten rondom de Sporthal in Slagharen georganiseerd door Slagharen Steunt. Deze dag proberen zij zoveel mogelijk geld binnen te halen voor Stichting STOPHersentumoren.
Tony Schrijver, beheerder sporthal, heeft Gerard en Anne-marie Berg benaderd. Hij wilde graag een dag organiseren voor een goed doel.
“We wilden hieraan meewerken en gaven aan dat de dag in het teken moest staan van de stichting STOPhersentumoren. Onze oudste zoon heeft sinds juni 2017 een hersentumor. Niet alles hebben ze weg kunnen halen. Maar inmiddels zijn we vijf jaar verder en gaat het goed. Iedere vier maanden heeft hij een scan en gelukkig ook nog steeds een goede uitslag. De tumor houdt zich rustig maar voor hoe lang? Deze onzekerheid is het ergste. Het genezingspercentage is bijzonder laag, nog geen vijf procent.”
Familieleden en kennissen van Gerard en Anne-Marie waren direct enthousiast over de actiedag voor stichting STOPhersentumoren. Er werd een werkgroep gevormd. Deze werkgroep bestaat naast Gerard en Annemarie uit Tonnie Schrijver, Brenda Nijkamp, Mirjam Koel, Wim Berg, Erik vd Belt en Daimy Berg. “Deze dag heeft trouwens even op zich laten wachten, want voor corona zou deze dag al plaatsvinden”, laat Anne-Marie weten.
Dag is voor jong en oud
Zaterdag 22 april begint met een ochtend voor de ouderen. De ontvangst deze ochtend wordt verzorgd door dweilorkest Toet en Bloaslust. Er worden prachtige films en foto’s van vroeger getoond. Tussendoor is er mooie muziek van Net eem ans. ’s Middags is er een wandel- en fietstocht en een kindermiddag in de Sporthal.
“Tijdens de wandel- en fietstocht is er onderweg muziek van This Kofr en een versnapering. De kinderen kunnen een ‘strippenkaart’ kopen. Met deze strippenkaart kunnen ze deelnemen aan allerlei activiteiten zoals tattoos zetten en een pannakooi. De voetbalvereniging zorgt voor vrijwilligers die bij de pannakooi helpen. Dit is toch super. Slagharen kent elkaar en iedereen zegt: ‘Natuurlijk gaan we meehelpen’”, vertelt Anne-Marie.
Vanaf 16.00 uur zijn er twee bandjes op het plein voor de Sporthal. Dit plein wordt omgetoverd tot een Foodplein waar allerlei lekkernijen te koop zijn. “Vanaf 18.00 uur gaat de muziek verder in de sporthal met de volgende bands Kekkie Jekkies, The Blow, Dorethe Spijker, Plan B, Fellow Vilagers, Tap another tune, Nobis.3 en de Bleu Sky Bleus band. “Natuurlijk is er ook aan de jongeren gedacht. In de tent is een ‘echt’ Geheimzender feest.”
Streefbedrag van 10.000 euro
Iedereen kan gratis deelnemen aan de activiteiten. “Bezoekers kunnen een gift doen in de bussen of door middel van een QR-code. Het streefbedrag was 5.000 euro, maar is veranderd in 10.000 euro omdat we de 5.000 al gepasseerd zijn. We hebben al een aantal acties gehad. Zo hebben we vorig jaar geholpen bij de zomereditie 2022 van ‘club Mongols’. De opbrengst van de garderobe was voor stichting STOPhersentumoren”, vertelt Annemarie.
“Moet vooral een leuke dag worden”Stichting STOPhersentumoren is het geld hard nodig. STOPHersentumoren is een zelfstandige stichting. Al het ingezamelde geld komt terecht bij de stichting. Onderzoek naar een genezingskans is hard nodig. “Onderzoek is hard nodig. Vijf procent overlevingskans is echt heel weinig. Tijdens deze dag is er iemand aanwezig van de stichting STOPHersentumoren voor informatie.Er zal een stand aanwezig zijn om spullen te verkopen waarvan de opbrengst naar de stichting gaat. Maar het moet vooral een leuke dag worden”, eindigt Annemarie het gesprek.
“Moet vooral een leuke dag worden”
Stichting STOPhersentumoren is het geld hard nodig. STOPHersentumoren is een zelfstandige stichting. Al het ingezamelde geld komt terecht bij de stichting. Onderzoek naar een genezingskans is hard nodig. “Onderzoek is hard nodig. Vijf procent overlevingskans is echt heel weinig. Tijdens deze dag is er iemand aanwezig van de stichting STOPHersentumoren voor informatie.Er zal een stand aanwezig zijn om spullen te verkopen waarvan de opbrengst naar de stichting gaat. Maar het moet vooral een leuke dag worden”, eindigt Annemarie het gesprek.








