Afbeelding
Gert Stegeman

Vechtgenotenhuis viert jubileum

wo 29 maart 2023 Hardenberg

Het Vechtgenotenhuis in Ommen bestaat dit jaar vijftien jaar. Een jubileum dat op zaterdag 3 juni groots gevierd gaat worden. Het Vechtgenotenhuis is een centrum voor leven met én na kanker en heeft een belangrijke regionale functie voor informele psychosociale (na)zorg. De betrokken vrijwilligers bieden aan gasten en hun naasten een luisterend oor, en er is ruimte voor lotgenotencontact.

“Save the date 3 juni 2023.”

Zaterdag 3 juni is de bekende vechtgenotenrit in de ochtend. Deze start vanaf het terrein waar het Vechtgenotenhuis ook gevestigd is. Aansluitend start het middagprogramma van de jubileum dag welke o.a. bestaat uit een lentefair. “De dag heeft als thema ‘Bewegen voor Leven’ en ‘Concert voor Hoop’. Tijdens de lentefair is er eten en drinken, muziek en een draaiorgel. Er zijn wandelingen uitgezet vanuit de prachtige locatie van het Vechtgenotenhuis voor het hele gezin. Het moet een familiedag worden”, laat Gerda de Groot, voorzitter van het Vechtgenotenhuis weten. Deze dag is gratis toegankelijk en voor iedereen. Er wordt alleen een vrijwillige bijdrage gevraagd ten behoeve van het Vechtgenotenhuis.

‘Concert voor Hoop’ met bekende topartiest.

Aan het eind van de middag is er een ‘Concert voor Hoop’ met een landelijk bekende topartiest. Hier hebben we sponsoren voor gevonden. Dit is fantastisch. Een cadeautje voor iedereen die het Vechtgenotenhuis een warm hart toedraagt”, laat Linda Vos namens het Vechtgenotenhuis weten. “We willen het lustrum met alle bewoners van het Vechtdal vieren. De Samenloop voor Hoop wordt niet meer georganiseerd en dat missen we. De Samenloop voor Hoop zorgde voor saamhorigheid. Het zijn de ambassadeurs die wij missen. Als er een Samenloop voor Hoop plaatsvond was iedereen hierbij betrokken, want bijna iedereen heeft wel met kanker te maken of gehad. Het Vechtgenotenhuis kan nu bepaalde doelgroepen moeilijker bereiken zoals de mensen in de leeftijd van 30/40 jaar en kinderen. Voor deze groepen organiseren we speciale activiteiten zoals een podcast voor de 30-/40 jarigen. We hopen tijdens de jubileum dag iedereen te bereiken. Het is een familiedag voor alle bewoners uit het Vechtdal ”, vertelt Linda.

Naamsbekendheid
De naam Vechtgenotenhuis is gebleven, inloophuis is veranderd in Centrum voor leven met en na kanker. “We worden nogal eens verward met een hospice. Om betere naamsbekendheid te krijgen is er geld beschikbaar gesteld door gemeente Ommen, waar we heel blij mee zijn. We moeten het Vechtgenotenhuis telkens weer onder de aandacht brengen”, vertelt Gerda.


Ommen had één van de eerste inloophuizen
Vijftien jaar geleden was er een overkoepelende organisatie die zich bezighield met inloophuizen. “Men vond de informele psychosociale zorg bij kanker erg belangrijk. Ommen had één van de eerste huizen in Nederland. Het was vooruitstrevend dat het Vechtdal daar toen al de aandacht voor had. Het gaat bij het Vechtgenotenhuis om informele zorg. Deze zorg is de laatste jaren professioneler geworden. Alle vrijwilligers krijgen trainingen om gasten zo goed mogelijk te ondersteunen. Men heeft in de loop der jaren gemerkt dat het welzijn erg helend is voor deze ziekte. Ook is kanker in de jaren natuurlijk heel erg veranderd. Men is sommige vormen van kanker meer gaan zien als een chronische ziekte die behandelbaar is. Maar dit neemt niet weg dat de impact voor patiënten en hun naasten heel groot is. Dan is het fijn dat men in het Vechtgenotenhuis terecht kan. Je wilt wel eens helemaal jezelf kunnen zijn, zonder uit te leggen wat er aan de hand is.
Dat kan in het Vechtgenotenhuis”.

Op de vraag waarom moeten mensen naar de jubileum dag komen, antwoorden Gerda en Linda het volgende: “We zien deze dag o.a. als een cadeau voor alle (oud)gasten en vrijwilligers die zich de laatste vijftien jaar ingezet hebben. Maar het lustrum is niet alleen voor vrijwilligers, het is echt voor iedereen. Want iedereen kent immers wel iemand die te maken heeft, of heeft gehad met kanker. Kanker treft jong en oud, en de impact op het leven van de (ex) patiënten en de omgeving is groot.”

Spelers zijn: John Slettenhaar, Rudi Overweg, Hans Overweg, Henk Jans en Piet Kok (deze ontbreekt op de foto)
Flierefluiters 1 kampioen buurtbiljarten. Sport Ingezonden 4 uur geleden
Afbeelding
The Big Mix Music Festival op 30 mei in Slagharen Nieuws Ingezonden 5 uur geleden
Afbeelding
Vechtdal College Ommen fietst voor KWF Ommen 8 uur geleden
Afbeelding
Zomertennis in Dedemsvaart Sport Ingezonden 8 uur geleden
High school students walking on stairs between lessons in college building,sad schoolgirl sitting alone on staircase
Workshop Eerste Hulp bij Psychische Klachten in Hardenberg Hardenberg 9 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda