Afbeelding

Gemeente steekt veel energie in crisis

vr 17 februari 2023 Hardenberg

Burgemeester en wethouders in de gemeente Hardenberg constateren dat inwoners door de energiecrisis en het hoge inflatieniveau steeds meer moeite hebben om mee te doen in de samenleving. Om die reden onderzoekt het college onder meer of het bestaande lokale Sociaal Cultureel Fonds verbreed kan worden. Dat heeft het college deze week in een raadsbrief aan de gemeenteraad laten weten. 

Een bijdrage uit het Sociaal Cultureel Fonds kan aan zaken besteed worden die maatschappelijke deelname vergroten, zoals lid zijn van een sport- of culturele vereniging, een abonnement op tv of internet, het aanschaffen van een laptop, aanschaf van een fiets enzvoorts. Op dit moment is een bijdrage uit het fonds gemaximeerd en gekoppeld aan een inkomensgrens. B&W onderzoekt nu de mogelijkheden en consequenties van het verhogen van de maximale bijdrage en de ophoging van de inkomensgrens. 

Een eventuele verbreding van het lokaal Sociaal Cultureel Fonds is slechts één van een scala aan maatregelen, die de gemeente neemt (heeft genomen) in het kader van aanpak van de energiecrisis. 

Duurzaamheidslening

Zo onderzoekt het college onder meer ook de mogelijkheden voor bijvoorbeeld een duurzaamheidslening voor organisaties, die hun accommodaties willen verduurzamen, zodat het energieverbruik verder kan worden teruggedrongen of kan worden overgestapt op duurzame energie. Om de behoefte daarvoor in beeld te brengen is het college momenteel in gesprek met (sport)verenigingen. 

Verder heeft het college, vooruitlopend op de inwerkingtreding van een nieuwe wet in juli 2023, afgelopen week ook besloten gebruik te maken van de mogelijkheid om alvast 500 euro van de energietoeslag 2023 uit te betalen op grond van het (landelijk) beleid van 2022. Deze uitbetaling moet plaatsvinden voor 1 juli 2023.  Kijk voor meer informatie over de collegebesluiten op www.hardenberg.nl 

Afbeelding
Ontdek de driewielfiets in Hardenberg Hardenberg 48 minuten geleden
Afbeelding
Inschrijven voor een kavel in Leehoogte Hardenberg 1 uur geleden
Tijdens de raadsvergadering werden vijftien schaduwfractieleden geïnstalleerd. (Foto: Gert Stegeman).
“Weinig nieuws in coalitieakkoord” Hardenberg 1 uur geleden
Afbeelding
Alzheimer Café in teken van hulpmiddelen bij dementie Hardenberg 1 uur geleden
William  van Eeken in zijn achtertuin. (Foto: Gert Stegeman)
William van Eeken wil nog sneller Hardenberg 2 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda