
Leerlingen delen zelfgemaakte kerstattenties uit
vr 23 december 2022 HardenbergLeerlingen van obs De Regenboog in Slagharen hebben woensdag 21 december zelfgemaakte kerstattenties uitgedeeld aan met name ouderen in het dorp. De geste werd heel enthousiast ontvangen .
Nadat de knutselwerkjes een week eerder door de leerlingen waren gemaakt werden de werkjes woensdagochtend 21 december door leden van de ouderraad ingepakt en voorzien van een mooie tekst. Een deel van de werkjes werd afgeleverd bij Haverkort voor verdeling onder de mensen, die gebruik maken van ‘Tafeltje Dekje’. Ook werd een deel naar de Katholieke Kerk in Slagharen gebracht, van waaruit verdere verdeling plaatsvindt.
De kerk was tevens het startpunt voor de uitdeelactie door de leerlingen met begeleidende ouders en juffen aan de bewoners van zelfstandig wonende ouderen in serviceflats in Slagharen. Huis aan huis werd er aangebeld en de werkjes overhandigd. “De leerlingen hebben gezien hoe verschillend erop werd gereageerd: de ene oudere wilde ervoor betalen, de andere was volledig van slag en weer een ander wist eigenlijk niet hoe hij/zij moest reageren. Maar iedereen vond het een super lief gebaar van de kinderen, niet alleen van de kinderen die het hebben gebracht, maar ook van de kinderen die het geknutseld hebben,” aldus de schoolleiding.
“De begeleiding was vooral trots op hoe de kinderen, met respect naar de ouderen, het kerstpresentje aanboden. Het team was blij en trots dat dit met medewerking van de ouderraad mogelijk is gemaakt. De leerlingen vonden het eerst spannend, maar vooral ook erg leuk. Bij iedereen overheerste één gevoel: dit was leuk om te doen en iedereen vond het leuk om spontaan iets namens de leerlingen, de ouders en het team van OBS De Regenboog in ontvangst te mogen nemen. Met andere woorden: zeker voor herhaling vatbaar!”.









