Afbeelding

Goede samenwerking tussen Plaatselijk Belang Bruchterveld en gemeente Hardenberg zorgt voor mooie resultaten

di 29 november 2022 Hardenberg

Het is belangrijk dat inwoners ook in de kleine kernen van de gemeente Hardenberg goed kunnen wonen en leven. Dat betekent dat er genoeg voorzieningen in die kernen moeten zijn. In Bruchterveld is hier de afgelopen jaren hard aan gewerkt. Daarbij werkten het Plaatselijk Belang, de inwoners en de gemeente Hardenberg op een mooie manier samen.

Bereikbaarheid multifunctioneel centrum

In 2019 werd het multifunctioneel centrum (MFC) Bruchterveld gebouwd. Daarin zitten onder andere een school en een wijkgebouw. De school heeft een brede functie. Daarom was het belangrijk dat het gebouw goed bereikbaar zou worden voor automobilisten, fietsers en voetgangers. Om daarvoor te zorgen werd een participatietraject gestart. Dit is een project waarin de gemeente samen met PB Bruchterveld en andere partijen die hierbij zijn betrokken samen werken aan een plan om het gebied rondom het MFC opnieuw in te richten. Het doel van dit plan was om de verkeersveiligheid voor inwoners en alle andere verkeersgebruikers te vergroten en mensen aan te moedigen om vaker de fiets te pakken. En om deze openbare ruimte zo in te richten dat deze goed is voorbereid op de veranderingen in het klimaat. Ook moest de openbare ruimte zo veel mogelijk groen krijgen. Dat maakt de ruimte prettiger om in te zijn en zorgt voor meer biodiversiteit.

Wethouder Alwin te Rietstap: “De Broekdijk en omgeving in Bruchterveld stonden al op de agenda voor groot onderhoud. Plaatselijk Belang Bruchterveld kwam met het plan om het gedeelte van de Broekdijk dat binnen de bebouwde kom ligt, in te richten als fietsstraat. We maakten een voorlopig ontwerp en bespraken dit met PB. Zij wilden graag nog een aantal punten meenemen in het ontwerp. Zo rijden er bijvoorbeeld regelmatig boeren uit de buurt door de kern van Bruchterveld. Met hun brede landbouwvoertuigen rijden zij veel over de trottoirs. Er zijn toen geleide banden en passeerstroken aan het ontwerp toegevoegd. Ook werden de parkeerstroken aangepast zodat geparkeerde auto’s helemaal naast de rijbaan komen te staan. Verder werd gekeken naar meer groen en het afkoppelen van hemelwater”.

Jorick Muis van PB Bruchterveld: “We zijn als Plaatselijk Belang vanaf het begin bij het ontwerp betrokken geweest. Dat was prettig én handig, omdat we de omgeving natuurlijk goed kennen. Het plan is daardoor op verschillende punten aangepast. We waren als PB ook de schakel tussen de inwoners en boeren uit Bruchterveld”. Wethouder Alwin te Rietstap: “Het contact met de inwoners verliep goed. Zij konden aangeven wat ze van het ontwerp vonden. En als het mogelijk was, werden hun opmerkingen verwerkt. Soms kon dat niet, dan legden we uit waarom. Door de coronamaatregelen konden we geen direct contact met de inwoners hebben. Toch kwam er veel input binnen via de speciale projectwebsite en via onze digitale overleggen.” 

Begin 2021 begon het werken aan de Broekdijk en omgeving. In augustus 2022 was het klaar. Bruchterveld is heel blij met het resultaat! Door de goede samenwerking tussen de gemeente, inwoners en ons Plaatselijk Belang is het gebied rond de Broekdijk klaar voor de toekomst. 

Nog iets extra’s

Om het project in Bruchterveld nog completer te maken, zal de gemeente bij het multifunctioneel centrum in Bruchterveld een laadpaal plaatsen. Naar verwachting zal dit medio 2023 gereed worden gemaakt. De gemeente Hardenberg zal het komende jaar ook op andere plekken in de gemeente openbare laadpalen plaatsen.

Vrijwilligster Jen, ze heeft 12,5 jaar vrijwilligerswerk gedaan voor Evenmens.
Van waarde als VPTZ-vrijwilliger Hardenberg 5 uur geleden
Afbeelding
Henk en Hennie Visscher-Visscher zijn een diamanten bruidspaar Ommen 11 uur geleden
Lotte Kuipers, Stephanie, Astrid en Karsten Staal (Arnoud de Lange en Gerben Hakkers ontbreken). (Foto: Gert Stegeman)
Heemse moet weer bruisen Hardenberg 11 uur geleden
Afbeelding
Het werk van een examensecretaris Hardenberg 11 uur geleden
Afbeelding
Nedersaks met gevoel Hardenberg 12 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda