Afbeelding

Lisa Scholtens pakt het brons op NK vrouwendammen

di 12 juli 2022 Hardenberg

Afgelopen week werd in Hoogeveen het Nederlands kampioenschap dammen voor vrouwen gespeeld. Lisa Scholtens uit Slagharen maakte een schitterend debuut op het hoogste nationale niveau door brons te pakken. Kampioen werd Laura Timmerman uit Amersfoort en de tweede plek was voor Luise Gabbert uit Bennekom.

Mooiste combinatie

Lisa Scholtens, sinds december 2021 wereldkampioene sneldammen bij de jeugd, speelde tactisch slim op het NK. Zo schitterende ze met twee prachtige combinaties tegen Gabbert en Munkhtuya Nasanbayar. Het NK was te volgen op internet, door middel van een live-stream. De partij tegen Gabbert werd door de streamers bekroond tot hoogtepunt van het NK. Lisa haalde een vernietigende combinatie uit met een heuse tienklapper over twee zetten. Deze combinatie werd door de hoofdsponsor Basalt beloond met de combinatieprijs. In de achtste ronde sloeg Lisa weer combinatief toe met een verrassende dubbele combinatie naar dam tegen Nasanbayar.

In de laatste ronde maakte ze nog goede kans op de titel. Wel moest er dan gewonnen worden van Sarah Rijgersberg. Daarnaast mocht Timmerman dan niet winnen. Helaas voor Lisa liep het anders. Lisa speelde remise na het missen van een enorme winstkans en Timmerman won haar partij. Toch kan Lisa tevreden zijn met een derde plek.

Veel media-aandacht

De Hoogeveense organisatie, onder leiding van Vera Brunink en Jasmijn Scholtens, kan tevreden zijn over het NK. “Het was niet alleen een spannende damweek, maar ook een leuk toernooi met veel spektakel”. zegt toernooidirectrice Brunink. Organisator Jasmijn Scholtens (zus van Lisa) vond het prachtig dat het NK veel media-aandacht kreeg. “De damsport en het vrouwendammen heeft zich deze week mooi geprofileerd. Dagelijks was er verslaggeving van lokale en regionale pers. Daarnaast haalden we nog eens het NOS-journaal. Hoe vet is dat!” Ook in 2023 en 2024 vindt het NK dames plaats in Hoogeveen.

Nog meer toernooien in de planning

Lisa Scholtens heeft maar kort de tijd om bij te komen van haar knappe debuut bij het NK dames. Komende zaterdag staat het volgende toernooi al op de planning. Dan speelt Lisa mee in een groot zomertoernooi: het Heerhugowaard Open.

Later deze zomervakantie speelt de leerling van Greijdanus Hardenberg nog een zomertoernooi. Van 15 tot en met 20 augustus doet Lisa mee aan het Hoogeveen Open. Voor Lisa zijn deze toernooien een mooie uitdaging tijdens de zomervakantie.

Spelers zijn: John Slettenhaar, Rudi Overweg, Hans Overweg, Henk Jans en Piet Kok (deze ontbreekt op de foto)
Flierefluiters 1 kampioen buurtbiljarten. Sport Ingezonden 5 uur geleden
Afbeelding
The Big Mix Music Festival op 30 mei in Slagharen Nieuws Ingezonden 5 uur geleden
Afbeelding
Vechtdal College Ommen fietst voor KWF Ommen 8 uur geleden
Afbeelding
Zomertennis in Dedemsvaart Sport Ingezonden 8 uur geleden
High school students walking on stairs between lessons in college building,sad schoolgirl sitting alone on staircase
Workshop Eerste Hulp bij Psychische Klachten in Hardenberg Hardenberg 9 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda