Afbeelding
G. Brokelman

Dodenherdenking Hardenberg

do 5 mei 2022 Hardenberg

Hardenberg herdacht op 4 mei de slachtoffers van oorlogsgeweld. Bij het monument ‘Verlies, verdriet, verzet en vrijheid’ bij het gemeentehuis verzamelden genodigden, schooljeugd, nabestaanden en burgemeester Offinga zich voor de herdenking.

De bijeenkomst begon met het voorlezen van een gedicht en het voorlezen van de namen van de 143 gevallenen door leerlingen van de OASE. Na het Taptoesignaal The last post en twee minuten stilte werden het eerste en zesde couplet van het Wilhelmus gezongen. Daarna werden bloemen en kransen bij het monument gelegd door familieleden van de gevallenen en namens het Comité 4 Mei Herdenking Hardenberg Heemse, de nabestaanden van de gevallen geallieerde vliegtuigbemanningen, het Indië-Monument en de Kampslachtoffers, de Stichting Joods Werkkamp De Molengoot, Stichting Veteranen gemeente Hardenberg en het Platform van Kerken Hardenberg. Ook de schooljeugd en het publiek kregen gelegenheid voor het leggen van bloemen of een krans. Tot slot hield burgemeester Offinga een toespraak.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Gerrit Dorman, Petra Waterink en Fred van Dijk: "Wie durft?". (Foto: Gert Stegeman)
Wie heeft er de ballen? Hardenberg 7 uur geleden
Afbeelding
Stormschade aan boom zorgt voor gevaarlijke situatie in Westerhaar Twenterand 8 uur geleden
Afbeelding
Nick Marsman wint 5 km in Berkum Hardenberg 12 uur geleden
Afbeelding
Wandelen op de Lemelerberg Ommen 13 uur geleden
Medewerkers en vrijwilligers van De Stuw, plaatselijk belang Marslanden en wijkvereniging Baalderveld. Van.l.n.r.: Marry, Leni, Menja Freke, Marlies, Renatie, Wietse, en Leonie. (Foto: Gert Stegeman).
Twee nieuwe ontmoetingsplekken Hardenberg 13 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda