
cbs De Akker viert eeuwfeest
ma 11 april 2022 HardenbergDe leerlingen van cbs de Akker in Gramsbergen zijn deze week ongetwijfeld met extra veel plezier naar school gegaan. De eerste drie dagen van deze week stonden voor de leerlingen namelijk in het teken van de viering van het honderdjarig bestaan van de school. Een viering, die in september 2021 al formeel plaatsvond, waarbij de school onder andere een jubileumvlag kreeg aangeboden. “Die vlag hangt nu dagelijks bij ons in top. Na de formele viering vorig jaar wilden we aansluitend feest voor de leerlingen organiseren, maar helaas gooide corona roet in het eten. Nu de maatregelen opgeheven zijn kon het echter”, licht directeur Jannie Meijer de kinderfestiviteiten en de lange geschiedenis van de school toe.
Een geschiedenis die in mei 1918 begon met de oprichting van de vereniging voor Hervormd Christelijke Scholen. Aansluitend werd in 1920 de toenmalige notariswoning in Gramsbergen aangeschaft, waar begonnen werd met het geven van onderwijs.
Groter gegroeid
Op 30 september 1921 werd de eerste steen gelegd voor de bouw van de huidige school De Akker. Ruim een half jaar later, op 5 april 1922 werd de school officieel geopend en is men begonnen met het geven van lessen. ”Het was toen een tweeklassige school. Onze leerlingen uit de huidige groepen 1 en 2 krijgen nog steeds les in deze lokalen”, lacht de directeur. Ze geeft aan dat de school in de jaren daarna alleen maar groter is geworden. Uit archiefstukken weet ze dat De Akker in het verleden allerlei verschillende namen heeft gehad. “Pas in 1975 werd een prijsvraag uitgeschreven en werd de naam De Akker gekozen”, aldus Meijer.
Witte schooltje
In de loop der jaren is het schoolgebouw heel vaak verbouwd. “De laatste verbouwing vond plaats in 2020. Achter de school zijn nieuwe lokalen gebouwd en het dak is verwijderd. Ook is de hele school in een kleur geverfd. Helder wit met een grijze band onder. En toen was volgens een aantal opa’s en oma de cirkel weer rond. De school die in de volksmond lange tijd ‘het witte schooltje’ werd genoemd is nu uitgegroeid tot een mooie witte zwaan met op dit moment rond de 230 leerlingen verdeeld in tien groepen”, laat de directeur met gepaste trots weten.
Gemoedelijk
Ze noemt de Akker een hele fijne school, waar met name de gemoedelijkheid hoogtij viert. “Iedereen, van leerlingen, personeel tot ouders heeft veel voor de school over en zet z’n schouders eronder als dat nodig is. Dat hebben we onder meer ervaren in coronatijd. Op twee personeelsleden na hebben al onze collega’s corona gehad, maar we hebben het altijd kunnen managen en nooit een groep naar huis hoeven sturen. Echt heel fijn en bijzonder”.






