Afbeelding

Alzheimercafé

vr 3 september 2021 Hardenberg

Op maandagavond 20 september is er weer een Alzheimer Café in Zalencentrum De Overkant, Kerkplein 22 in Dalfsen. Mensen met dementie, hun partners, familieleden en vrienden zijn van harte welkom. Ook vrijwilligers en professionals die werken met mensen met dementie zijn welkom om mee te praten en/of informatie op te halen. Het thema van deze avond is ‘Corona en (een naaste met) dementie, hoe doe jij dat?’. Hoe pak je de draad op nu er weer meer mogelijk is ?

Om 19.30 uur start het programma (koffie/thee staat klaar vanaf 19.00 uur.) De avond duurt ongeveer twee uur en de toegang is gratis. 

De periode waarin we in Nederland te maken kregen met een lockdown was voor veel mensen ingrijpend. Voor mensen met dementie en hun naasten was de impact misschien nog wel groter dan voor andere mensen. Heel veel zorg, juist helemaal geen tijd samen hebben of contact op een andere manier vorm geven. Iedereen is zoekende geweest en heeft geprobeerd er het beste van te maken. Maar hoe ga je om met die dillema’s? Welke keuzes maak je? Heeft het ons ook iets gebracht ? Om deze en vele andere vragen draait het Alzheimercafé op 20 september. Met elkaar willen we het hebben over de tijd die achter ons ligt en de keuzes die er ook nu nog gemaakt moeten worden. 

Wat is het Alzheimer Café?

Het Alzheimer Café is een trefpunt voor mensen met dementie, hun partners, familieleden en vrienden. Maar ook hulpverleners en andere belangstellenden zijn van harte welkom. De gasten praten met elkaar over de dingen die ze meemaken, over dementie, en over mogelijkheden voor hulp en dienstverlening. En dat allemaal in een gemoedelijke sfeer. Algemene informatie over dementie is aanwezig op de foldertafel.

Informatie of aanmelden

Vanwege de coronamaatregelen moeten wij iedereen verzoeken om zich van tevoren aan te melden zodat we rekening kunnen houden met de indeling van de zaal. Het aantal beschikbare plekken is gelimiteerd. Aanmelden of meer informatie? Bel of mail Alet Lenderink (mantelzorgteam Saam Welzijn) a.lenderink@saamwelzijn.nl / 06-19218070.

Maatregelen m.b.t. Corona

Op de avond zelf zorgen we voor maatregelen die passend zijn binnen de huidige RIVM richtlijnen. We zorgen voor voldoende desinfectiemiddel, mondkapjes voor wie dat wil en zo min mogelijk lopende mensen door de zaal en het gebouw. Uiteraard vragen ze bezoekers niet te komen als ze zich niet lekker voelen (verkoudheidsklachten, verminderde reuk, verhoging, benauwdheid).

Afbeelding
Inschrijven voor een kavel in Leehoogte Hardenberg 29 minuten geleden
Tijdens de raadsvergadering werden vijftien schaduwfractieleden geïnstalleerd. (Foto: Gert Stegeman).
“Weinig nieuws in coalitieakkoord” Hardenberg 30 minuten geleden
Afbeelding
Alzheimer Café in teken van hulpmiddelen bij dementie Hardenberg 56 minuten geleden
William  van Eeken in zijn achtertuin. (Foto: Gert Stegeman)
William van Eeken wil nog sneller Hardenberg 1 uur geleden
Afbeelding
Samen naar de top voor KWF Hardenberg 1 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda