
Indrukwekkende herdenking gevallenen bij Indië monument
zo 15 augustus 2021 HardenbergZondag15 augustus werd bij het Indië monument in het plantsoen aan de oever van de Vecht in Hardenberg voor de 23e keer de herdenking gehouden van de capitulatie van Japan en daarmee het einde van de Tweede Wereldoorlog.
Er staan twee monumenten. Eén ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de Japanse interneringskampen en één om de Hardenbergse jongens te herdenken die hun leven lieten in het voormalige Nederlands Indië. “Jan Hendrik van den Berg, Hendrik Bosch, Gerrit Brand, Jan Hendrik Herbers, Egbert Harm Meijerink en Albert Stroeve”.
Om 20.00 uur werd twee minuten stilte in achtgenomen omn de gevallenen te herdenken. “Het zijn deze twee minuten waar het eigenlijk om gaat. Het zijn ieders gedachten in deze twee minuten, waarvoor, een herdenking als deze belangrijk is”.
Hierna werd door diverse genodigden bloemen en kransen gelegd waaronder o.a. wethouder mevrouw Looman namens de gemeente Hardenberg, mevr. Valk Perdok namens de Japanse Kampslachtoffers, en mevr. Koster en dhr. Van Beurden namens de stichting VOC Vechtdal Hardenberg.
Na de bijzondere herdenking van 2020 was er nu weer een bijna normale herdenking mogelijk georganiseerd door de Stichting Indië-Monument Hardenberg. De 1,5 maatregelen werd aangehouden en waren de stoelen op de gewenste afstand geplaatst.











