Dirk-Jan Tempelman kreeg bloemen van directeur Lidy Tuin voor 40 jaar in het onderwijs.
Dirk-Jan Tempelman kreeg bloemen van directeur Lidy Tuin voor 40 jaar in het onderwijs. G. Brokelman

Dirk-Jan Tempelman 40 jaar in het onderwijs

vr 23 april 2021 Hardenberg

Op vrijdag 23 april vierde De Wegwijzer in Schuinesloot het heugelijke feit dat meester Tempelman 40 jaar heeft lesgegeven in het basisonderwijs. Dit mocht natuurlijk ondanks corona niet zomaar voorbijgaan. Collega-leerkrachten en leerlingen hebben er alles aan gedaan om de meester een onvergetelijke dag te bezorgen.

Na 40 jaren onderwijs, waarvan 39 jaar op de Wegwijzer, willen we graag van de jubilaris weten, wat hij vindt van de ontwikkelingen in het onderwijs deze afgelopen periode. “Sinds 1981 ben ik werkzaam op De Wegwijzer te Schuinesloot. De laatste jaren geef ik les aan groep 7/8. Ik doe dit werk met veel plezier. Het is mooi om jonge mensen te mogen helpen op weg naar volwassenheid. Wij staan aan het begin van dit proces en hebben hierin een belangrijk aandeel. Van ons wordt verwacht dat wij de kinderen een goede basis meegeven waar ze mee verder kunnen in hun loopbaan. Voor het leggen van deze basis heb je een team van leerkrachten nodig die er samen de schouders onder zetten. Dat is bij ons op school, in mijn ogen, het geval. Bij ons op school werken we als een echt en hecht team samen en deze samenwerking ervaar ik als een warme deken. We vullen elkaar aan waar dat nodig is en kunnen elkaar uitdagen om tot optimaal onderwijs te komen. Alleen de enorme berg administratie die je bij moet houden staat mij soms tegen. Zorg dat de kinderen goed onderwijs krijgen en beperk de ‘boekhouding’ tot het noodzakelijke. Wij zijn er uiteindelijk voor de kinderen”.

“Werken op een dorpsschool heb ik altijd als prettig ervaren. Veel ouders van de huidige schoolpopulatie heb ik zelf in de klas gehad. Het is mooi om te zien hoe ze zich ontwikkeld hebben en hoe je de ouders vaak ‘terug ziet’ in de kinderen. Ik hoop op deze school, ook in mijn laatste jaren in het onderwijs, constructief te mogen samenwerken met een heel fijn team. Uiteindelijk maken we samen het onderwijs”.

Afbeelding
Vijf dingen waar jongeren over vier jaar op terugkijken Onder ons 2 uur geleden
Afbeelding
Flinke brand achter woningen Vroomshoop; woningen ontruimd Twenterand 9 uur geleden
Kom, Zie & Deel viering bij Baptistengemeente Vroomshoop
KOM & ZIE openluchtviering met ‘De Pinkstergemeente band’ uit Vroomshoop! Nieuws Ingezonden 11 uur geleden
Afbeelding
Hammer Buurtvoetbal 2026 Sport Ingezonden 13 uur geleden
Afbeelding
Carmeeting Japanse auto’s Hardenberg 15 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda