Jos Hulsing wijst op het bord waarmee de buurt automobilisten tot voorzichtigheid maant.
Jos Hulsing wijst op het bord waarmee de buurt automobilisten tot voorzichtigheid maant. G. Brokelman

Ludieke actie tegen hardrijders

wo 21 april 2021 Hardenberg

De Savornin Lohmanstraat in Bergentheim is sinds woensdag een vijftal verkeersborden rijker. Buurtbewoners zijn het zat dat er te hard door de straat wordt gereden en vrezen voor de veiligheid van hun spelende kinderen. Met vijf ludieke borden willen ze automobilisten vragen om de snelheid te matigen.

Officieel geldt voor Bergentheim een maximale snelheid van 30 km/uur. Hier wordt echter nauwelijks gehoor aan gegeven. Zo ook in De Savornin Lohmanstraat. Initiatiefneemster Bettine: “Het gebeurt regelmatig dat auto’s met ruim 50 kilometer per uur voorbijrazen. We wonen ongeveer in het midden van de lange rechte straat en ja, dan scheuren ze flink voorbij. Tijd om ze aan te spreken heb je haast niet. Ik maakte hier een opmerking over in de buurtapp en kreeg al snel veel bijval”.

“Tijd voor actie dus”, valt buurtgenoot Jos haar bij. “Mijn vrouw en ik wonen hier sinds januari en al snel viel het me op hoe hard er gereden wordt. Ik moet er niet aan denken dat er iets gebeurt als de buurtkinderen buiten spelen. Laat staan als ons eigen twee maanden oude dochtertje later buiten wil spelen. Voor de gemeente is het niet te doen om in iedere straat op hardrijders te controleren. Toen ik de gesprekken in de buurtapp las, gaf ik aan dat we wellicht wel borden met teksten konden plaatsen. Via het werk viel wel iets te regelen”. Zo staan er nu dus vijf borden verspreid over de straat, ieder met het 30 km-bord aangevuld met teksten als ‘hier spelen wij’, ‘u rijdt al net zo hard als Max’ en ‘onze straat is geen snelweg’ en voorzien van bijpassende plaatjes.

“We verwachten niet dat het probleem hiermee opgelost gaat worden, maar we merken al wel dat de borden gezien worden en automobilisten afremmen”, aldus Jos. “Zolang niemand er last van heeft, laten we ze dan ook gewoon staan”. “En het is ook niet alleen voor ons”, sluit Bettine af. “We vragen met deze actie iedereen zich bewust te zijn van de snelheid en in de bebouwde kom langzamer te rijden”.

Voorzitter van het Oldtimer Festival Frens van 't Zand temidden van een aantal solexen. (Foto: Gert Stegeman)
“Oldtimer Festival is feest voor iedereen” Hardenberg 4 uur geleden
Plaatselijk Belang Dedemsvaart nodigt haar leden uit voor de ALV.
Plaatselijk Belang Dedemsvaart vergaderd en neemt afscheid van voorzitter. Nieuws Ingezonden 15 uur geleden
Een steuntje in de rug
Een roos met een boodschap! Nieuws Ingezonden 21 uur geleden
Afbeelding
Bijeenkomst: Gewoon actief en gezond ouder worden Hardenberg 21 uur geleden
Wethouder Didy Dorrestijn met op de achtergrond de wethouders Alwin ter Rietstap en Alwin Mussche, die geen van allen terugkeren in het gemeentebestuur van Hardenberg.
“Ik haal er energie uit, en toch...” Hardenberg 22 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda