Hillie Waning onthult het gerestaureerde insectenhotel bij De Koppel.
Hillie Waning onthult het gerestaureerde insectenhotel bij De Koppel.

Insectenhotel in ere hersteld

ma 15 juni 2026 Hardenberg

Het insectenhotel op het terrein van natuuractiviteitencentrum ‘De Koppel’ is destijds aan Hillie Waning geschonken door Landschap Overijssel in het kader van een aanmoedigingsprijs omdat ze met jongeren landschapsonderhoud deed voor de Maatschappelijke Stage. Op 28-10-2014 werd deze door twee vrijwilligers van LO gebouwd naast het zwembad ‘De Kiefer’ in Dedemsvaart. Door het stoppen van de Maatschappelijk Stage, deels al was ingevuld, is het niet verder afgewerkt. Hillie heeft daarop gevraagd of het bij De Koppel mocht staan, zodat het een educatieve functie kreeg. De gemeente Hardenberg heeft de verhuizing en het plaatsen ervan destijds op zich genomen.

In de loop der jaren is de inhoud van het hotel deels verdwenen uit de open voorkant, mede door vandalisme. Een nagenoeg leeg insectenhotel heeft geen functie. De staf van ‘De Koppel’ was het een doorn in het oog en zocht naar een oplossing om het hotel weer zijn oude functie te geven.

Vandalismebestendig

IVN Hardenberg-Gramsbergen werd benaderd met de vraag of ze iets in deze konden betekenen. De werkgroep ‘Landschapsonderhoud’ bleek bereid om deze klus op zich te nemen. Door hen werd geïnventariseerd wat er allemaal nodig was en het verzamelen begon. Oude dakpannen, riet, bamboe, boomschors, dennenappels en nog veel meer vulling voor het object werden aangedragen. Een partij oude schuttingplanken werd omgetoverd prefab bakken. Om het insectenhotel vandalismebestendig te maken is de voorkant voorzien van kippengaas met daar overheen nog een laag zwaar verankerd betongaas. Het hele project is zonder kosten gerealiseerd door hergebruik van materialen.

Onthulling

Hillie Waning kreeg de eer om ‘haar’ herstelde insectenhotel te onthullen. In samenwerking met twee leden van de werkgroep landschapsonderhoud, Jan Meilink en Albert Oldehinkel, is dit gerealiseerd. Het resultaat werd door Hillie en toeschouwers met bewondering ontvangen. De Koppeltuin is weer completer geworden met een prachtig verzorgd insectenhotel.

Afbeelding
Jitse Slump pakt wereldrecord kloksimultaandammen Twenterand 13 minuten geleden
Afbeelding
Op naar een hittegolf eind deze week Weer 1 uur geleden
Afbeelding
Brand in leegstaande woning aan Julianastraat in Vroomshoop Twenterand 1 uur geleden
Afbeelding
Boys-beloften presteren goed Twenterand 2 uur geleden
Hillie Waning onthult het gerestaureerde insectenhotel bij De Koppel.
Insectenhotel in ere hersteld Hardenberg 2 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda