(foto: BasSchipperPhotography)
(foto: BasSchipperPhotography) Bas Schipper

Kloostermannen op jubileumtocht

vr 5 juni 2026 Hardenberg

-Door: Bas Schipper- Wat begon als een simpel idee om elkaar wat vaker te spreken, groeide uit tot een bijzondere vriendengroep. De Kloostermannen, voornamelijk afkomstig van de Kloosterdijk in Beerzerveld/Mariënberg, bestaan inmiddels 12,5 jaar. De groep ontstond toen enkele mannen zich afvroegen hoe ze elkaar vaker konden ontmoeten zonder direct officieel op visite te gaan.
Het resultaat was een informele mannenavond bij iemand thuis, met een biertje, een hapje en vooral veel gezelligheid. Geen vergaderingen, geen verplichtingen, maar gewoon samenkomen en “slap ouwe hoeren”, zoals de mannen het zelf omschrijven.

Inmiddels telt de groep zo’n 25 leden in de leeftijd van 25 tot 70 jaar. Sinds een jaar is er zelfs een vrouwelijke tegenhanger ontstaan: de ‘nonnen’.

Voor het 12,5-jarig jubileum werd uitgepakt met een ludieke actie. Gehuld in monnikspijen vertrokken de Kloostermannen met de trein naar Ommen voor een bezoek aan Charlie’s Pub. Het kleurrijke gezelschap trok onderweg veel bekijks en zorgde voor de nodige glimlachen. In de Ierse pub werd teruggekeken op 12,5 jaar vriendschap, humor, precies waar de Kloostermannen ooit voor werden opgericht.

(foto: BasSchipperPhotography)
Kloostermannen op jubileumtocht Hardenberg 2 uur geleden
Het optreden van het megajeugdorkest
Megajeugddag 2026 groot succes Nieuws Ingezonden 7 uur geleden
foto: BasSchipperPhotography
Raad Ommen geeft groen licht voor pand aan Beerzerweg Hardenberg 10 uur geleden
Afbeelding
Team Sukerbiet ‘scoort’ fantastisch voor KWF Hardenberg 11 uur geleden
Afbeelding
Kerkdienst ‘Lang zal je leven’ Twenterand 13 uur geleden