
Natte dauwtrapwandeling op de Lemelerberg
vr 15 mei 2026 HardenbergAls verzopen katten kwamen ze aan, de twintig wandelaars die op Hemelvaartsdag moedig waren begonnen aan de mooie dauwtrapwandeling over de Archemerberg.
Tien minuten voor aankomst bij het terras van het Theehuis barstte de bui echt los. Die trof ook de wandelaars van de korte route. Roelien van het Theehuis ‘De Lemelerberg’ kwam prompt met een mand dekens. Voor wie het te koud had. Om op te zitten of om je heen te slaan. Voorganger Georg Naber hield zijn winterjas aan. Ook hij was flink natgeregend. Wat is het dan fijn om buiten onder zo’n groot tentdak droog te kunnen zitten. Met de regen op het dak en het prachtige uitzicht midden in de natuur.
De korte dienst was hartverwarmend. Met een mooie overweging van voorganger Angela Jansen over de betekenis van Hemelvaart. Jezus wees ons de weg. Niet als een routeplanner, maar als een mens die ons voorging in liefde, moed en vertrouwen. Het gaat uiteindelijk om vertrouwen op de Geest die met ons mee gaat, ook als de weg donker wordt. Tussendoor werden veel toepasselijke liederen gezongen met de goede begeleiding van Wim Pardoen op het keyboard. Na afloop van deze, door de Raad van Kerken Lemele-Lemelerveld georganiseerde dienst, genoten de 48 kerkgangers van koffie en krentenweggge die de kou snel deden vergeten. Al met al een nat, maar toch mooi begin van Hemelvaartsdag met bezinning in de natuur.










