Afbeelding

FNV geeft ook om gepensioneerden

ma 20 april 2026 Hardenberg

- Door: Harry Kruiper - Vier jubilarissen bij Lokaal FNV Vechtdal. “De FNV komt op voor de belangen op het gebied van werk en inkomen. Voor al haar leden. Ook als ze de pensioenleeftijd al gepasseerd zijn. Die categorie leden wordt zeker ook in ere gehouden. Daar is lokaal FNV Vechtdal voor. In de regio Dalfsen, Ommen, Hardenberg. Als grootste vakbond van Nederland vecht men voor een goed pensioen, diverse andere hulp waaronder belasting services. Met ook een speciaal traject voor huishoudelijk hulp, voor mobiliteit en veiligheid. Het organiseert voorlichtingsavonden en spreekuren, veelal in de Carrousel in Ommen. Een alliantie tegen financieel misbruik van ouderen maakt ook deel uit van de diensten.” Dat zegt lokaal voorzitter Ineke van de Logt. Onlangs was er voor zo’n 30 leden met aanhang een speciale bijeenkomst om trouwe leden in het zonnetje te zetten. En elk een kon een formuliertje invullen welke onderwerpen ze belangrijk vinden die de FNV nog steeds voor hen kan betekenen. Voor bijvoorbeeld een thema avond of iets anders dat hen bezig houdt.

Van 25 tot 75 jaar lid

Vier leden mochten speciaal naar voren komen omdat ze al heel jong lid waren geworden. Op afroep van Ineke had nieuw bestuurslid Freek Schutte voor elk een kort intro gesprekje om ze daarna te decoreren met de jubileumspeld en een oorkonde uit te reiken. Dat de hoge leeftijd daarbij soms wat parten speelde, maakte niet uit. Ze wáren er immers. Voor de huldiging.

E.C. Westerhof uit Dedemsvaart werd op zijn 14de al lid, nu al 75 jaar dus. Al 32 jaar is hij met de VUT en ondervindt nog steeds profijt van de diensten van de FNV. Ooit was hij penningmeester voor de lokale afdeling en werkte als grondboormeester bij Haitjema met de FNV aan de verlaging van het gewicht van de veel te zware 50 kg grindzakken naar 25 kg. 

H.A. van de Vegte uit Ommen is met veel genoegen al 70 jaar lid. Hij zegt: “Bij de FNV staan ze altijd klaar, onder andere ook voor medische hulp. 43 Jaar werkte ik in de grafische industrie, begonnen als handzetter. De FNV was in de drukwereld altijd 100% vertegenwoordigd.” 

Hij zat niet in de bouwwereld, was van begin af aan in overheidsdienst en koos voor de FNV. Dat betreft W.A. Tolman, 92 nu. Hij werd op zijn 22-ste lid. Eerst werkte hij bij de politie vanuit Rijswijk. Daarna werd het Hardenberg van waaruit hij later de provincie ging dienen met het beschermen en verbeteren van het milieu. Hij stimuleerde o.a. om dat werk vliegend vanuit de lucht te doen. 

G.H.M. Mol uit Lutten was chef monteur in de textiel bij de Nederlandse Bontweverij in Slagharen. En stond aan de oprichting van de FNV afdeling, mede gestimuleerd vroeger door de toen uitgenodigde en nog jonge Wim Kok. Hij was kaderlid en hielp anderen bij het invullen van de belastingpapieren. 

Naast de belangstelling voor deze vier leden genoten ook de andere genodigde gepensioneerden van een middag vol persoonlijke aandacht van de FNV omdat ze langdurig lid zijn. 

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
DOEN'22
Zorgen om toekomst De Oldemeijer Hardenberg 39 minuten geleden
Afbeelding
Eerst nog veel zon en later in de week bewolking en zeer koel Hardenberg 44 minuten geleden
Afbeelding
‘Master’ Bashtbavi pakt drie keer goud Hardenberg 1 uur geleden
Afbeelding
Feestelijke open dag Voedselbank Hardenberg 1 uur geleden
Afbeelding
DVC wint eindelijk weer eens Hardenberg 1 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda