
Humanitas Hardenberg Ommen opende een eigen kantoor
wo 18 maart 2026 Hardenberg- Door: Harry Kruiper - Er zijn veel mensen die hulp kunnen gebruiken bij hun thuisadministratie! En er zijn veel vrijwilligers bij Humanitas die voor ze in de bres springen om ze te helpen. Voor de meesten geldt vaak een grote opluchting: “Ik zie weer licht aan de horizon”, roepen ze dan. De organisatie telt in het hele land 78 afdelingen. Hardenberg-Ommen is zo’n afdeling die erg gegroeid is. Groei in de vraag naar hulp. Het aantal deelnemers is inmiddels verdubbeld. Met een vaste locatie wil men een belangrijke stap in verdere groei en professionalisering zetten. Het bestuur: ”Een eigen kantoor, een vaste locatie biedt duidelijke meerwaarde voor onze deelnemers, vrijwilligers en partners”.
De eigen kantoorruimte
Dat bevindt zich vanaf heden aan de Bruchterweg 88 in Hardenberg in het Bedrijvenverzamelgebouw. In het gebouw waar ook Raad en Recht zit. Recent kon het bestuur daar zijn eerste bijeenkomst houden, nadat men voordien (en met veel erkentelijkheid!) dankbaar gebruik maakte van een ruimte in het Boomstamrestaurant. Coördinator Heidi Kruisselbrink weet daar ook alles van. Ook zij krijgt nu een vaste werkplek in dat kantoor.
De doelen van Humanitas
Die doelen voorzien in hulp aan mensen die het even niet alleen redden met hun thuisadministratie. Geldzaken of administratie bijhouden is niet voor iedereen even makkelijk. En door omstandigheden kun je ook nog eens het overzicht kwijtraken”. Bijvoorbeeld na het overlijden van je partner, bij een scheiding, of wanneer je je baan kwijtraakt. Blijf dan niet te lang rondtobben, maar laat je helpen”, zegt Heidi. Want Humanitas Thuisadministratie is er speciaal voor. Met een vrijwilliger die je helpt je financiële zaken op orde te brengen. En … op orde te houden. Dat doen ze niet één keer, maar wekelijks.
Een nieuw thema: eenzaamheid
Humanitas Hardenberg Ommen gaat zich binnenkort ook richten op het thema eenzaamheid. Om de mensen te helpen bij het leggen en onderhouden van contacten zodat ze er niet (meer) alleen voor staan. Om de tekortkoming die iemand in de verbinding met andere mensen heeft te verbeteren of uit de weg te ruimen.
‘Samen aan het werk’, samen bereiken van het doel
De stichting heeft zo’n 35 enthousiaste vrijwilligers. Heidi: “De vrijwilligers komen meestal bij de mensen thuis. Om weer greep op alle geldzaken te krijgen. Dat doen ze uitgaande van het tandemprincipe. Waarbij de vrijwilliger symbolisch aanvankelijk voor op de fiets stapt en de deelnemer achterop. Dat is ook om de gelijkwaardigheid binnen het duo, het team te houden. Want uiteindelijk moet de deelnemer weer zijn eigen regie en de verantwoordelijkheid nemen. Om dan weer voorop op de fiets plaats te kunnen nemen zodat uiteindelijk de vrijwilliger kan afstappen. Om dan verder zelfstandig door het leven te gaan. Om veilig en vertrouwd thuis te komen”.









