Afbeelding

Volop lenteweer komende tien dagen

di 3 maart 2026 Hardenberg

De weerkundige lente is begonnen op 1 maart en het weer is er ook wel naar. Volop lenteweer zit er in de komende pakweg tien dagen. Hogedrukgebieden trekken aan het langste end en deze zorgen ook voor opvallend droog weer. Eigenlijk is het huidige weerpatroon heel karakteristiek voor het lenteseizoen. Mogelijk zijn we inmiddels begonnen aan een langdurige voorjaarsdroogte. De afgelopen tien jaren was het voorjaar vaak extreem droog en kwam de regen pas in juni of juli. 

De komende periode blijft het meestal zeer zacht waarbij de lucht bijna linea recta vanuit Zuid-Europa blijft toestromen. Topmaxima richting de 20 graden later in de week zijn haalbaar in de buurt van. Zeker op het terras in de zon is bijna 25 graden mogelijk. 

Eerst trekt nog een zwak koufront over later op dinsdag en het eerste deel van woensdag. dat geeft tijdelijk meer wolken, maar het blijft wel droog. Op woensdagmiddag stroomt met een matige oostenwind drogere lucht binnen met meer zon.  

Rond medio maart trekt een bel met zeer koude lucht uit Noord-Europa zuidwaarts. Zo’n patroon zien we bijna jaarlijks rond die tijd. Oost-Europa kan enkele dagen gevoelig winters koud worden, maar de kans is niet groot dat de bel kou pal naar Nederland koerst. 

Wel kan het wat frisser worden door een hogedrukgebied dat zich ontpopt boven Scandinavië. Enkele nachten met stevige nachtvorst zijn dan realistisch. Zelden duurt winters getinte kou in maart langer dan enkele dagen. De droogte blijft ook tijdens het wat koudere intermezzo actueel. 

Voorlopig lijkt de invloed van hoge druk te groot om opdringerige oceaandepressies de mogelijkheid te geven zich tot over geheel West-Europa uit te breiden. Hoe meer de grond uitdroogt in ons land en de omliggende landen, des te hoger de dagtemperaturen kunnen uitkomen in een meest zonnig weerplaatje. 

weerman Marc Putto

Rechts: Naomi van de Belt in actie.
FightValley XL was hot Ingezonden Ingezonden 24 minuten geleden
Afbeelding
Zomer vol avontuur op ‘Op ons Boerenerf ’ Hardenberg 52 minuten geleden
Afbeelding
CSI Ommen: Voor lokaal talent, internationale topruiters en veel publiek Ommen 1 uur geleden
Afbeelding
Meester Jenno Cnossen zegt Doekesschool vaarwel Hardenberg 1 uur geleden
Afbeelding
Vandalisme laait weer op rond speelveldje aan de Buizerdweg Hardenberg 2 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda