
Gemeente ‘kiest’ leden voor stembureaus
do 22 januari 2026 Hardenberg- Door: Geke Lensen - Zoals bekend worden op woensdag 18 maart 2026 de gemeenteraadsverkiezingen gehouden. Hardenberg heeft aangegeven deel te willen nemen met het experiment voor het nieuwe en kleinere stembiljet, maar voor de komende verkiezingen zit Hardenberg niet bij de deelnemende gemeenten. Het college heeft inmiddels wel de benoeming van de leden van de stembureaus voor de gemeenteraadsverkiezingen geregeld.
Benoemd zijn de voorzitters, leden en tellers van de stembureaus, maar ook de leden van het gemeentelijk stembureau, tellers en andere rollen voor de centrale stemopneming. Deze tellingen vinden plaats op donderdag 19 maart 2026 vanaf 9.00 uur in de Evenementenhal. Net als bij de vorige verkiezingen wordt op een stembureau ook een zogenaamd ‘prokkelduo’ ingezet. Dat gaat om een stembureaulid met een licht verstandelijke beperking die samen met een ‘buddy’ zitting neemt op een stembureau. “Zo kunnen we naast de fysieke toegankelijkheid van de gebouwen ook op deze manier bijdragen aan een inclusieve samenleving en worden verkiezingen ook qua bemensing toegankelijker gemaakt,” aldus het college.
Hardenberg kent bij de verkiezingen van 18 maart 2026 in totaal 51 stembureaus en er worden op elk stembureau 1 voorzitter en 4 leden benoemd. Daarnaast worden 2 extra tellers per bureau ingezet. Bij de centrale stemopneming worden 24 telteams ingezet. Een voorzitter ontvangt 300 euro, een lid 250 euro en een teller 50 euro. Een telteam ontvangt 500 euro.








