Afbeelding

Gemeente zet extra stappen voor jongeren op de woningmarkt

wo 10 december 2025 Hardenberg

Veel jongeren willen graag in de gemeente Hardenberg blijven wonen. Ze voelen zich thuis in de buurt van familie, vrienden en voorzieningen. Toch is het voor hen lastig om een woning te vinden. De gemeente neemt daarom extra maatregelen. Die worden opgenomen in het volkshuisvestingsprogramma dat voor de zomer van 2026 klaar is.

Wethouder Didi Dorrestijn: “Ook in onze gemeente is het helaas moeilijk voor jongeren om een betaalbare huur of koopwoning te vinden. We willen hier verandering inbrengen. De woonwensen zijn samen met de jongeren inbeeld gebracht om de volgende stap te kunnen zetten.”

Jongeren tot 25 jaar zoeken vooral huurwoningen, oudere jongeren richten zich vaker op koop. De meeste jongeren zoeken een woning tot 355.000 euro. De gemeente helpt al met onder meer een starterslening, eigen grondontwikkelingen afspraken met Vechtdal Wonen over woningen voorjongeren tot 28 jaar.

“Dat er zoveel jongeren hier willen blijven wonen, is heel goed voor onze dorpen en kernen. En dat niet alleen, ook werkgevers hebben jonge mensen nodig. Daarom doen weal veel om jongeren en starters aan een woning te helpen”, aldus Dorrestijn.

De gemeente onderzoekt of de volgende maatregelenkunnen bijdragen: CPO-projecten stimuleren: jongeren bouwen samen, de gemeente biedt de grond goedkoop aan. 

Beter gebruik van bestaande woningen: door bijvoorbeeld woningsplitsing. 

Flexwoningen plaatsen: snel te bouwen tijdelijke woningen, dicht bij het sociale netwerk.

Zelfbewoningsplicht uitbreiden: om beleggers te weren.• Tijdelijke bewoning op erven: bijvoorbeeld bij ouders.

Didi Dorrestijn: “Met deze maatregelen willen we jongerenmeer kansen geven op een woning in de gemeente Hardenberg en het liefst in hun vertrouwde woonomgeving. Zo bouwen we samen verder aan onze gemeente waarin iedere jongere die dat wil, hier kan blijven wonen.”

Asieloekers vluchtelingen ac_31575.jpg
Gemeente Twenterand kiest voor eigen regie en spreiding asielgezinnen Twenterand 1 uur geleden
Afbeelding
Sloop Spaanskamp meer dan alleen afbreken Hardenberg 2 uur geleden
Afbeelding
Diamanten huwelijk voor Alie en Freek Reimink Twenterand 3 uur geleden
Afbeelding
Nieuw transformatorstation voor woonwijk Dedemsvaart Zuid-Oost: stroomnet verzwaard Hardenberg 5 uur geleden
Afbeelding
Greijdanus Hardenberg haalt ruim 8700 euro op voor KiKa Hardenberg 5 uur geleden