Afbeelding

Watersysteem stabiel, maar onder druk

wo 2 juli 2025 Hardenberg

De neerslag in de afgelopen week was meer dan welkom en heeft met name in de toplaag van de bodem (wortelzone) voor wat vocht gezorgd. Daar hebben gewassen en natuur profijt van. De neerslag was niet voldoende om de droogte te keren, deze neemt steeds verder toe. Dat uit zich vooral in het toenemen van verzoeken voor beregening en het oplopen van de aanvoercapaciteit. De waterpeilen staan nog steeds op maximaal ingesteld en waar kan daarboven. Op dit moment zien we dat we nog wel capaciteit hebben om water aan te voeren, maar dat met name begroeiing in de sloten dit bemoeilijkt. Onze collega’s werken nauw samen en proberen het water zo goed mogelijk te transporteren en te verdelen. De droogtesituatie is momenteel nog beheersbaar, al staat het watersysteem inmiddels wel onder druk.  
In de komende week wordt wat neerslag verwacht. Afhankelijk van wat daar daadwerkelijk van terechtkomt, helpt dit mee het watersysteem stabiel te houden. Valt er bijna niets, dan bouwt de droogte weer op en komen we op bepaalde locaties aan de grenzen van wat we aan water het gebied in kunnen krijgen.

Grondwater kende kleine opleving

In het hele werkgebied laten de grondwaterstanden een dalende lijn zien. Deze was vrij steil, maar heeft een kleine opleving gehad door de neerslag van de afgelopen week. Vooral in het noordelijk deel en de hogere gronden zijn de grondwaterstanden nog steeds lager dan gemiddeld rond deze tijd van het jaar. De weersverwachting laat wel een mogelijke stabilisatie van de grondwaterstanden zien. Woensdag 2 juli en morgen wordt regen verwacht. Dit zal het grondwater weer wat aanvullen, al is het niet veel.  

Waarschuwing voor blauwalg in zwemplassen

Door het warme weer en de droge periode neemt de kans op blauwalg in de zomermaanden toe. Omdat de watertemperatuur in zwemplassen, maar óók in sloten, vijvers en weteringen stijgt, kan  blauwalg tot bloei komen. Blauwalg kan ernstige gezondheidsklachten veroorzaken. Aangeraden wordt contact met dit water te vermijden. Dit geldt ook voor huisdieren, zoals honden die in het water zwemmen of er van drinken.  
Wij adviseren alleen in wateren te zwemmen die door de provincies zijn aangewezen als officiële open zwemwateren. De waterkwaliteit van deze zwemplassen is makkelijk te vinden op zwemwater.nl

Afbeelding
Voorzitter van het Oldtimer Festival Frens van 't Zand temidden van een aantal solexen. (Foto: Gert Stegeman)
“Oldtimer Festival is feest voor iedereen” Hardenberg 2 uur geleden
Plaatselijk Belang Dedemsvaart nodigt haar leden uit voor de ALV.
Plaatselijk Belang Dedemsvaart vergaderd en neemt afscheid van voorzitter. Nieuws Ingezonden 13 uur geleden
Een steuntje in de rug
Een roos met een boodschap! Nieuws Ingezonden 18 uur geleden
Afbeelding
Bijeenkomst: Gewoon actief en gezond ouder worden Hardenberg 19 uur geleden
Wethouder Didy Dorrestijn met op de achtergrond de wethouders Alwin ter Rietstap en Alwin Mussche, die geen van allen terugkeren in het gemeentebestuur van Hardenberg.
“Ik haal er energie uit, en toch...” Hardenberg 20 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda