
Centraal tellen na verkiezingen
vr 27 juni 2025 Hardenberg- Door: Geke Lensen - De uitgebrachte stemmen van de Tweede Kamerverkiezingen die op woensdag 29 oktober 2025 worden gehouden, worden in Hardenberg op donderdag 30 oktober centraal geteld in de Evenementenhal. Dat hebben b&w besloten.
Na sluiting van de stembureaus wordt er een eerste voorlopige telling van het aantal stemmen per lijst verricht. Door op de avond van de verkiezingsdag slechts op partijniveau te tellen, verwachten b&w dat de telling ruim voor middernacht is afgerond. Na deze voorlopige telling worden de stembiljetten ingepakt en vervoerd naar een centrale tellocatie en daar onder continue bewaking opgeslagen. Op de centrale tellocatie wordt een dag later de definitieve telling op kandidaatniveau verricht.
De gemeente Hardenberg telt zo’n 50 stembureaus en bijna 50.000 kiesgerechtigden. Voor de telteams worden verenigingen uit de gemeente benaderd, die telteams kunnen aanmelden voor het tellen van de stemmen. Om voldoende tellers te krijgen worden gerichte acties ingezet.








