Wethouder Werner ten Kate opende het nieuwe plein met hulp van leerlingen. Foto: William Teerlinck).
Wethouder Werner ten Kate opende het nieuwe plein met hulp van leerlingen. Foto: William Teerlinck). foto's: William Teerlinck

Feestelijke opening van nieuw schoolplein

do 26 juni 2025 Hardenberg

- Door William Teerlinck - Bij basisschool De Langewieke in Dedemsvaart is woensdagmiddag 25 juni een compleet vernieuwd en vergroend schoolplein feestelijk geopend. Het plein, dat vooral uit tegels bestond, is omgetoverd tot een groene en speelse omgeving waar kinderen kunnen ontdekken, spelen en ontspannen.

Tijdens de feestelijke opening sprak Mireille Schuurman, directeur van Stichting Katholiek Onderwijs Twenterand, lovende woorden over de betrokkenheid van ouders en vrijwilligers. “Het is echt mooi hoe jullie samen de handen in elkaar hebben geslagen. Zonder jullie hulp was dit niet gelukt,” aldus Schuurman.

Wethouder opent

Wethouder Werner ten Kate van de gemeente Hardenberg verzorgde de officiële openingshandeling. Samen met de jongste leerling Sep en de oudste leerling Stijn knipte hij een lint door bij de waterpomp op het nieuwe waterplein. Daarnaast overhandigde hij een perenboom en een zogeheten Kroostegel, een duurzame tegel van eendenkroos, gevuld met inheemse zaden die uitgroeien tot bloemen en planten. Deze tegel werd symbolisch gelegd als blijvend teken van vergroening en biodiversiteit .

Volgens meester Ramon van klas 7B heeft het groene plein nu al een zichtbaar effect. “Je merkt dat leerlingen creatiever zijn geworden in hun spel. Ze kijken er echt naar uit om in de pauze naar buiten te gaan,” vertelt hij enthousiast.

Onder toeziend oog van honderden aanwezige ouders, verzorgers, opa’s en oma’s, werd het nieuwe plein ingebruikgenomen. Hoogtepunt was het gezamenlijk zingen van het speciaal geschreven lied Samen op het schoolplein, een creatie van Henny Groen, moeder van een leerling.

Het project werd gerealiseerd door hoveniersbedrijf Ebbers, in nauwe samenwerking met ouders en vrijwilligers. Het resultaat: een prachtig, natuurlijk schoolplein dat uitnodigt tot spelen, leren en genieten.

De vergroening van het plein werd mede mogelijk gemaakt met subsidie van de gemeente Hardenberg en sponsoring van lokale bedrijven. Ook andere scholen of organisaties binnen de gemeente kunnen tot eind volgend jaar nog een aanvraag indienen voor soortgelijke vergroeningstrajecten.

Afbeelding
Afbeelding
Hervormde kerk aan de Brink te Den Ham
Klein concert in den Ham Twenterand 31 minuten geleden
Afbeelding
Loshangende takken zorgen voor wegafsluiting in Dedemsvaart Hardenberg 1 uur geleden
Afbeelding
Landelijke Open Imkerijdagen in Ommen: neem een kijkje in de wereld van de honingbij Ommen 21 uur geleden
Afbeelding
Natuurschilderij maken Hardenberg 21 uur geleden
Afbeelding
N34 afgesloten na ongeval Hardenberg 22 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda