De organisatoren van de kunstmarkt v.l.n.r.  Rita van Schie, Alies Hamhuis, Marjan van der Raad. (Foto: Gert Stegema
De organisatoren van de kunstmarkt v.l.n.r. Rita van Schie, Alies Hamhuis, Marjan van der Raad. (Foto: Gert Stegema Gert Stegeman

Kunst kleurt Hardenberg

di 24 juni 2025 Hardenberg

-Door: Bas Schipper- Op zaterdag 5 juli is het weer zover: het Oosteinde in Hardenberg verandert tussen 11.00 en 16.30 uur in een levendige straat vol kleur, creativiteit en inspiratie. De jaarlijkse Kunstmarkt van HardenbergArt is inmiddels een begrip in de regio. Niet alleen vanwege de hoge kwaliteit van het werk, maar ook door de bijzondere sfeer en de diversiteit aan deelnemers.

Wat deze kunstmarkt uniek maakt, is de mix van ervaren kunstenaars en nieuw talent uit Noord- en Oost-Nederland. De organisatie kiest bewust voor een gevarieerd aanbod: schilderijen, sculpturen, grafisch werk, sieraden en nog veel meer – zolang het maar origineel en met de hand gemaakt is. Zo krijgt elke bezoeker de kans om iets bijzonders te ontdekken.

Het thema is: “Kunst maakt alles mooier”. Een gedachte die als een rode draad door alle activiteiten van HardenbergArt loopt. “Kunst zet je aan het denken, laat je anders kijken. Dat is precies wat we willen overbrengen,” vertelt de organisatie.

Bijzonder zijn enkele deelnemende kunstenaars zoals Elsa Visser, met indrukwekkende papierkunst, en Angelo Moyano, die landelijke bekendheid geniet met zijn abstracte sculpturen. Ook jong talent krijgt een podium. Voor veel kunstenaars is het spannend om hun werk voor het eerst aan een breder publiek te tonen, maar juist op deze markt is daar ruimte voor.

Bezoekers kunnen niet alleen kijken en kopen, maar ook zelf aan de slag. Er zijn gratis workshops: grafische technieken door Rianne Leemhuis en schilderen met Gradi Nitert, in een kraam van Cultuurkoepel Vechtdal. En wie even wil ontspannen, kan genieten van live-muziek van The Unstoppables, die met hun nummers een ode brengen aan de natuur van het Vechtdal.

De Kunstmarkt wordt georganiseerd door HardenbergArt, waarbij de Bibliotheek en Cultuurkoepel Vechtdal zijn betrokken. “We willen kunst dichterbij brengen, toegankelijk maken voor iedereen. Dat lukt steeds beter,” aldus de organisatie. Niet alleen de kunst bloeit op, ook de stad zelf profiteert: bezoekers blijven hangen, winkelen, drinken koffie en ontdekken wat Hardenberg nog meer te bieden heeft.

Een evenement als dit vraagt veel voorbereiding. Van het selecteren van kunstenaars tot vergunningen en catering, verzorgd door het Alfacollege. En dan is er nog de onvoorspelbare factor: het weer. “We duimen elk jaar voor zon. Bij extreem weer moeten we helaas annuleren, maar tot nu toe hebben we geluk gehad.”

Wat hoopt de organisatie dat mensen meenemen na een dagje Kunstmarkt? “Vooral een goed gevoel. Een nieuwe blik op kunst, misschien een mooi werk voor thuis – maar vooral een herinnering aan een inspirerende dag in een gastvrije stad.”

Afbeelding
Cultuurdag met veelzijdig programma Hardenberg 2 uur geleden
Afbeelding
Rommelroute Westerhaar 11 juli 2026 Ingezonden Ingezonden 19 uur geleden
Lynn Meier onderweg (foto Explora.cc)
Lynn Meier overwint Trans Balkan Race Hardenberg 20 uur geleden
Als blijk van waardering werd Albert Smit verrast met de speciale jubileumattentie van de KNLTB. (Foto: Gert Stegeman)
Tennisvereniging De Krim viert jubileum Hardenberg 20 uur geleden
Huidige Valckx & Van Kouteren orgel
Zangavond ter afscheid van orgel Hessenwegkerk Ingezonden Ingezonden 21 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda