Afbeelding

De Nieuwe Veste winnaar Adviseurs van de Toekomst met elektrische oplaadpunten

di 10 juni 2025 Hardenberg

Elf teams van middelbare scholieren uit het Vechtdal namen vrijdag 6 juni deel aan de finale van het project Adviseurs van de Toekomst van Ruimte voor de Vecht en Natuur en Milieu Overijssel. Tijdens deze inspirerende dag presenteerden de jongeren hun innovatieve ideeën voor een veiligere, groenere en duurzamere toekomst van de Vecht.

In de ochtend kregen de teams de gelegenheid om hun plannen te presenteren aan medeleerlingen, docenten en experts. Bezoekers konden hun waardering uitspreken door munten te verdelen over de verschillende projecten. De drie teams met de meeste munten gingen door naar de finale, waar ze hun ideeën presenteerden aan een deskundige jury.

Finalisten met toekomstvisie

De drie finalisten waren: Greijdanus College Zwolle – ‘Flood control’: dit team stelde voor om de dijk verder van de rivier te plaatsen, waardoor er meer ruimte komt voor water en natuur. Ze ontwikkelden plannen voor nevengeulen, een eiland met recreatiemogelijkheden zoals een speeltuin en mountainbikeroutes, en benadrukten het belang van biodiversiteit en waterveiligheid. Greijdanus College Zwolle – ‘Vecht tegen de Vecht’: dit team richtte zich op het creëren van een retentiegebied in een laaggelegen gebied, waar water tijdelijk kan worden opgeslagen om overstromingen te voorkomen. Ze combineerden waterveiligheid met recreatie en natuurontwikkeling, en presenteerden hun ideeën met zelfontworpen shirts en visitekaartjes. De Nieuwe Veste Hardenberg – ‘Energie op het water’: dit team ontwikkelde een prototype waarmee elektrische boten kunnen worden opgeladen terwijl ze in een sluis wachten. Door gebruik te maken van waterkracht wordt energie opgewekt en opgeslagen in transformatoren, die vervolgens de boten van stroom voorzien tijdens het wachten.

Winnaars en waardering

Na zorgvuldige overweging kende de jury de eerste prijs toe aan het team van De Nieuwe Veste Hardenberg. De jury prees hun aanpak, waarbij waterveiligheid, natuurontwikkeling en recreatie hand in hand gaan. De andere twee teams eindigden op een gedeelde tweede plaats, vanwege hun innovatieve, goede presentatie en haalbare ideeën.

Jan Uitslag, vanuit Ruimte voor de Vecht: “Wat een geweldige energie en denkkracht hebben jullie vandaag laten zien. Het winnende idee vonden wij als jury enorm creatief bedacht. Dit jaar barst van de creativiteit, waar ik echt van geniet. Een gave maquette, goed over nagedacht. De bokaal is meer dan verdiend.”

zomertoernooi 2026 Jeu de Boulesvereniging Hardenberg
Zomertoernooi Sport Ingezonden 8 uur geleden
Afbeelding
Brommerrijdster gewond bij aanrijding in Kloosterhaar Hardenberg 9 uur geleden
Afbeelding
Dedemsvaart kleurt steeds meer Oranje Hardenberg 10 uur geleden
Afbeelding
Feestelijke start van plukseizoen op 27 juni bij Pluktuin de Melkweg Nieuws Ingezonden 12 uur geleden
Niet bereikbare route 20 juni
Oud papier 20 juni Nieuws Ingezonden 12 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda