Afbeelding

Dit zijn de plekken voor de extra ondergrondse restafvalcontainers

wo 7 mei 2025 Hardenberg

De gemeente Hardenberg plaatst 15 extra ondergrondse restafvalcontainers in de gemeente. Inwoners die niet uitkomen met de restafvalcontainer thuis, kunnen hun restafval hier naartoe brengen. Want vanaf 2026 zamelt ROVA restafval nog1 keer per 6 weken aan huis in. Veel plekkenwaar we de extra containers plaatsen, zijn aangedragen of gekozen door inwoners.

Verspreid over de gemeente staan al ongeveer 60 ondergrondse restafvalcontainers. Deze zijn nu nog alleen bedoeld voor huishoudens die geen eigen grijze restafvalcontainer hebben. Vanaf 2026 zamelt de gemeente Hardenberg restafval minder vaak aan huis in. Dan kan ieder huishouden deze ondergrondse restafvalcontainers gebruiken. Bijvoorbeeld als de container bij huis al voor de inzameldag vol is. Of als men extra afval eerder kwijt wil. Ze willen graag dat zoveel mogelijk huishoudens zo’n ondergrondse restafvalcontainer in de buurt hebben. Daarom komen er in de dorpen en wijken 15 extra containers.

Voorstellen van inwoners

In maart liet de gemeente op online participatieplatform zien waar ze deze ondergrondse containers willen plaatsen. Inwoners konden reageren of een andere plek aandragen. Ze kregen veel reacties. Er werden 50 andere plekken ingediend door inwoners. Daar zaten veel goede voorstellen bij die door anderen ondersteund werden.

De plekken voor de extracontainers

De gemeente Hardenberg heeft alle reacties goed bekeken en de plekken gekozen waar ze de extra containers plaatsen. Dit zijn zoveel mogelijk de plekken die inwoners hebben gekozen. In Kloosterhaar, Sibculo en Dedemsvaart-Zuid en in de Hardenbergse wijken Baalder, Baalderveld en Heemse kiezen ze plekken die inwoners hebben aangedragen. Ze vonden deze aangedragen plekken beter dan hun eigen voorstel. En het plaatsen van de containers op deze plekken is technisch mogelijk.

Hier komen de extra restafvalcontainers:

Schuinesloot, ter hoogte van Schuineslootweg 79 

Lutten/Keiendorp, Goudenregenstraat bij de parkeerplaats van De Fontein

Gramsbergen, Van Aeswijnstraat ter hoogte van De Schakel

Collendoorn/Collendoornerveen (woongebied Havezate Es) ter hoogte van de Collendoornerdijk

Hardenberg, wijk Baalder, Doctor Albert Schweitzerplein

Hardenberg, wijk Baalderveld, Floralaan bij de parkeerplaats van de supermarkt

Radewijk, ter hoogte van Radewijkerweg 26

Hoogenweg, Hardenbergerveldweg bij de ijsbaan

Hardenberg, wijk Heemse Jupiterplein bij de bestaande glas-/textielcontainers

Heemserveen/Rheezerveen, ter hoogte vanRheezerveenseweg 50

Bruchterveld, Mr. Holtropstraat bij parkeerplaatsvoetbalveld

Mariënberg, ter hoogte van Oudeweg 24A

Kloosterhaar, Groenedijk ter hoogte vanparkeerplaats Kloosterhaar

Dedemsvaart-Zuid, Sportlaan bij inrit (trapveldje)

Sibculo, Kloosterdijk bij glasbak

ROVA haalt restafval vanaf 2026 nog 1 keer per 6 weken op

Als u afval nog beter van de grondstoffen scheidt, houdt u minder restafval over. Daarom haalt ROVA restafval vanaf 2026 nog 1 keer per 6 weken aan huis op. Is de restafvalcontainer toch al eerder vol of wilt u extra of stinkend afval eerder kwijt? Dan kunt u het restafval wegbrengen naar een ondergrondse restafvalcontainer. In de loop van dit jaar plaatst ROVA de extra containers. Dan krijgt ieder huishouden een ROVA-pas om de containers te gebruiken. U betaalt een bedrag per keer dat u een zak restafval aanbiedt. Bij de meeste ondergrondse restafval containers wordt het ook mogelijk een half zakje tegen een lager tarief aan te bieden.

Afbeelding
Ontspannen een dagje eropuit met het openbaar vervoer Hardenberg 10 uur geleden
Afbeelding
Geweldsincident met steekwapen in Hardenberg Hardenberg 11 uur geleden
© Gekraagde roodstaart @Mark-van-Els.
Vroege vogelexcursie Hardenberg 13 uur geleden
Afbeelding
Oranjeconcert Gramsbergen met Harm Hoeve en Noortje van Middelkoop Nieuws Ingezonden 15 uur geleden
Groot avondrood
Nachtvlinderavond bij De Koppel Hardenberg 17 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda