Samen spelen op 't Kompas
Samen spelen op 't Kompas A. Spijkerman

Mooi samenwerking tussen Welluswijs en Kompas in Dedemsvaart!

vr 18 april 2025 Hardenberg Ingezonden

Op OBS ’t Kompas in Dedemsvaart wordt er, naast onderwijs, ook kinderopvang aangeboden door Stichting Welluswijs.

Door opvang en onderwijs onder één dak aan te bieden, wordt het voor ouders en verzorgers  gemakkelijker om de zorg en het onderwijs te combineren, wat tijd en energie bespaart.

De samenwerking tussen het team van  OBS ’t Kompas en Stichting Welluswijs kan de overgang tussen school en opvang voor kinderen zo soepel mogelijk laten verlopen.

Kinderdagopvang

‘We bieden verschillende vormen van kinderdagopvang’, vertelt Ida van Houten, directeur van Stichting Welluswijs. ‘Er is kinderopvang voor kinderen van nul tot vier jaar. Deze opvang is geopend op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van ’s morgens zeven uur tot zes uur ’s avonds.

De dagopvang vindt plaatst in een groepsruimte naast het kleuterlokaal en is speciaal ingericht voor de leeftijd 0-4 jaar. In de groepsruimte bevindt zich een slaapkamer.

Kinderen kunnen hier naar hartenlust (samen)spelen en ontwikkelen, onder begeleiding van de pedagogisch medewerkers.

Peuteropvang

Tijdens de schoolweken wordt er op maandag, dinsdag, woensdag en donderdagochtend van peuteropvang aangeboden aan kinderen in de leeftijd van 2 tot 4 jaar.

Het peuterprogramma biedt een educatief programma en bereidt kinderen vanaf 2 jaar op een speelse manier voor op het basisonderwijs.

Deze peuteropvang bevindt zicht in een apart ingerichte groepsruimte.

‘Het grote voordeel van de opvang op basisschool ’t Kompas is dat de peuters regelmatig mee kunnen spelen met de leerlingen van groep 1-2. We zien een mooie samenwerking tussen opvang en basisschool. De peuters maken spelenderwijs kennis met de basisschool en hierdoor ontstaat een soepele overgang naar de basisschool’, aldus Ida.

Buitenschoolse Opvang

BSO wordt aangeboden op maandag, dinsdag en donderdag van 7.00-8.30 uur en van 14.30-18.00 uur. De BSO maakt gebruik van een speciaal lokaal, dat is zo ingericht dat er voor deze doelgroep voldoende uitdagende hoeken en speelmateriaal beschikbaar is. Daarnaast kunnen de kinderen heerlijk spelen op het vernieuwde, groene schoolplein van obs ’t Kompas.

De pedagogische medewerkers zorgen voor een uitdagend, actief en creatief vrijetijdsprogramma voor de kinderen om aan mee te doen, wat goed aansluit bij hun leeftijden en interesses.

Kinderen hebben de vrijheid om bij de BSO hun eigen keuzes te maken in activiteiten.

Aanvullend kan vakantie-BSO worden afgenomen. De vakantie BSO vindt plaats bij kindcentrum Dikkertje Dap in Dedemsvaart.

Bent u geïnteresseerd en wilt u meer informatie of een rondleiding op één van de groepen? Neem dan contact met Stichting Welluswijs of obs ‘t Kompas in Dedemsvaart. 

Afbeelding
Dedemsvaria Bridge Drive keert terug naar De Baron Hardenberg 33 minuten geleden
Afbeelding
Fotowedstrijd Fotogram Gramsbergen Hardenberg 2 uur geleden
Afbeelding
Orgelconcert Twenterand 21 uur geleden
Afbeelding
Ommer Molendag op 1 augustus Ommen gisteren
Bridge
Uitslag Avereester ABC Bridgeclub Hardenberg gisteren
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda