
“Bikkel is meer dan een naam”
ma 25 juli 2022 Dedemsvaart“Ik hoop dat heel veel kinderen ervan gaan genieten en dat scholen het oppikken.” Dat is een verlangen van Thea Uri uit Dedemsvaart over haar eerste kinderboek Bikkel. Een boek met verschillende thema’s als vriendschap, (dieren)liefde, vertrouwen, maar bijvoorbeeld ook bang zijn. Naar verwachting wordt het boek, waarbij ook een zelfgeschreven ‘Bikkellied’ en een lesbrief voor leerkrachten behoort, komend najaar op de markt gebracht.
Muziekdocente Thea, die onder meer bekend is van haar gedichtenbundel ‘Koffie met likeur’, is naar eigen zeggen heel lang met ‘Bikkel’ beziggeweest. “De moeilijkheid van een kinderboek is dat je je als volwassene moet verplaatsen in de gedachtengang van pakweg een 10-jarige. Het verhaal moet geloofwaardig zijn, maar ik wilde het ook eigentijds maken. Dat is niet altijd eenvoudig en vraagt ook veel onderzoek,” meent de Dedemsvaartse wiens boek gebaseerd is op een verhaal over een man, die zijn hond door omstandigheden moest achterlaten. “Hij was daar vreselijk verdrietig over en dat heeft mij erg aangegrepen,” vertelt Thea.
Haar hoofdpersoon Stijn in het boek moet veel obstakels overwinnen en spannende avonturen aangaan om uiteindelijk, met hulp van een vriendin, de hond ‘Bikkel’ te vangen. “Een naam, die bewust is gekozen omdat het meer is dan een naam. Het betekent ook doorzetten, niet opgeven,” stelt de schrijfster.
Goede hulp
Om zich goed voor te bereiden en te weten waar ze over schrijft heeft ze onder meer een bezoek gebracht aan Dierenpension Koningen in Balkbrug. “Ik heb daar heel veel mogen leren over de omgang met en verzorging van honden. Fantastisch,” roemt Thea. Ook prijst ze kunstenares Beika, die de illustraties en omslag van het boek voor haar rekening heeft genomen, maar ook haar schrijfcoach en gitaarleraar Levi Akkerman uit Dedemsvaart, waarmee ze samen het Bikkellied heeft geschreven. Het jeugdboek Bikkel is vooral geschikt voor kinderen in de leeftijd van 8 tot 10 jaar en omvat zo’n 150 pagina’s. Thea sluit niet uit dat er ooit een deel II volgt, maar is vooralsnog superblij met het resultaat van deel I en hoopt dat veel kinderen er van genieten.








