Afbeelding

Kledinginzameling

do 13 oktober 2022 Hardenberg

Sympany zamelt rond de 20 miljoen kilogram textiel in in 92 van de Nederlandse gemeenten. Er kan steeds meer gemaakt worden van oud textiel. Van poetslap en isolatiemateriaal tot nieuwe garens. Het grote doel is een wereld waarin alle stof grondstof blijft. Maar een circulair systeem staat er niet in een dag. Het kost tijd en geld. En dus vragen we gemeenten en inwoners: doe met ons mee! Want nog steeds belandt 55% van het textiel in het restafval. Veel van dit textiel is nog te recyclen. De bewustwording over een circulaire textielketen is hierbij van groot belang. En inwoners uitleggen wat wel en niet in de containers mag draagt bij aan meer gescheiden inzameling.

Tip voor je kledingkast: winterkleding erin, zomerkleding eruit

Een kleine drie weken geleden liepen we nog in onze zomerkleding. Nu valt er regelmatig een regenbui en verkleuren de eerste bladeren aan de bomen. Het is duidelijk dat de herfst is begonnen.

Geef je kledingstuk een nieuw leven

Door kledingstukken in een van de Sympany textielcontainers in de gemeente te stoppen, geef je ze een nieuw leven. Bijvoorbeeld als kledingstuk voor een ander, want wat herdraagbaar is, blijft herdraagbaar. Maar ook kleding die niet meer door een ander gedragen kan worden mag in de container. Sympany werkt namelijk met diverse partners samen om er bijvoorbeeld nieuw garen van te kunnen maken zodat er een nieuwe stof of een nieuw kledingstuk van wordt gemaakt.

Meer dan alleen kleding welkom

Naast kleding zijn ook bedtextiel, schoenen (graag per paar samengebonden met de veters of een elastiek), woontextiel en kledingaccessoires welkom. Denk bij bedtextiel aan lakens en hoezen. Woontextiel zijn bijvoorbeeld hand- en theedoeken of gordijnen. Accessoires zijn petten, tassen, riemen en dassen.

Zorg dat je je textiel goed verpakt in de container stopt, zodat het is beschermd tegen vuil en vocht. Textiel dat nat of vies is hoort niet in de textielcontainer, maar bij het restafval.

De dichtstbijzijnde container vind je eenvoudig hier: https://www.sympany.nl/.

Spelers zijn: John Slettenhaar, Rudi Overweg, Hans Overweg, Henk Jans en Piet Kok (deze ontbreekt op de foto)
Flierefluiters 1 kampioen buurtbiljarten. Sport Ingezonden 4 uur geleden
Afbeelding
The Big Mix Music Festival op 30 mei in Slagharen Nieuws Ingezonden 4 uur geleden
Afbeelding
Vechtdal College Ommen fietst voor KWF Ommen 8 uur geleden
Afbeelding
Zomertennis in Dedemsvaart Sport Ingezonden 8 uur geleden
High school students walking on stairs between lessons in college building,sad schoolgirl sitting alone on staircase
Workshop Eerste Hulp bij Psychische Klachten in Hardenberg Hardenberg 9 uur geleden
Digitale krant

Agenda

Meer Agenda