
Gouden paar is altijd ‘in de weer’
vr 5 december 2025 Hardenberg- Door: Geke Lensen - Elk vogeltje zingt zoals het gebekt is. Dat geldt ook voor Jan Boertjes en Agnes Boertjes-Veggelers uit Dedemsvaart. Vrijdag 5 december herdachten ze hun gouden huwelijk, dat onder meer gevierd werd met kinderen (6) en achterkleinkinderen (12).
“Supergezellig,” lacht Jan, die ‘gekwetter’ wel gewend is, want hij is een groot vogelliefhebber en houdt al jaren onder andere parkieten.
Jan Boertjes (75) werd geboren in Avereest. Agnes (70) komt van oorsprong uit Elst. Dankzij medewerkers van Haitjema uit Dedemsvaart, die destijds in Elst werkzaam waren, leerden de twee elkaar kennen. “Agnes kwam hier toen logeren en tijdens een kerstbingo was het raak,” lacht Jan met woorden in die trant. Agnes bleek de hoofdprijs, want ze verloren elkaar nooit meer uit het oog. In zijn werkzame leven was Jan altijd nauw betrokken bij de bouw. Hobbymatig was en is hij vooral bezig met vogels en zijn moestuin. Agnes is ‘madre de familia’ , schildert graag en zorgt dat de siertuin er altijd spik en span bij ligt. Het paar hoopt vooral nog lang gezond te blijven om de dingen te doen, die ze nu doen.
Dedemsvaart